ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه استان ها ۵۰۰ دانش آموز دیابتی البرز شناسنامه دار شدند
  • ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ در ۷:۴۶ ب.ظ
  • دسته بندی : استان ها
  • کد خبر : 921933396
  • بازدید: 564

۵۰۰ دانش آموز دیابتی البرز شناسنامه دار شدند

۵۰۰ دانش آموز دیابتی البرز شناسنامه دار شدند

رئیس انجمن دیابت البرز از شناسنامه دار شدن ۵۰۰ دانش آموز دیابتی در این استان خبر داد.

داریوش جلیلی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به منظور شناسایی دانش آموزان مبتلا به دیابت در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ طرح غربالگری دانش آموزان در تعدادی از مدارس البرز به اجرا درآمد.

وی اظهار کرد: در این طرح مراقبین بهداشت سلامت و کارشناسان انجمن دیابت استان با برگزاری نشست های گروهی در مدارس اقدام به انتقال پیام های آموزشی به دانش آموزان و والدین کردند.

وی از دیابت بعنوان شایع ترین بیماری مزمن و غیر واگیر در جهان یاد کرد و افزود: این بیماری هنگامی بوجود می آید که بدن توانایی تولید انسوبین کافی را نداشته و یا نتواند از انسولین تولید شده استفاده کند.

رئیس انجمن دیابت البرزگفت: در این طرح دانش آموزان با موضوعات آموزشی همانند دیابت چیست، انواع دیابت، عوارض دیابت علائم دیابت ، افراد در معرض دیابت و پیشگیری از دیابت آشنا شدند.

جلیلی اجرای تست قند خون دانش آموزان در مدارس، آموزش پیام های آموزشی به زبان هنر و نمایش، تهیه و توزیع رایگان دستگاه تست قند خون، برشور و برگزاری همایش آموزشی نحوه کنترل قند در بیماران دیابتی و خود مراقبتی را از دیگر اقدامات انجام شده از سوی انجمن دیابت البرز برشمرد.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ واحد بهداشت و سلامت اداره آموزش و پرورش ناحیه یک کرج در زمینه اجرای طرح غربالگری دیابت ویژه دانش آموزان و برنامه های آموزشی برا ی والدین و دانش آموزان موفق عمل کرد.

البرز ۴۳۰ هزار دانش آموز دارد.

جدیدترین مقاله ها :  درمان سرطان‌های پیشرفته پروستات و غددی - عصبی
ارسال نظر برای " ۵۰۰ دانش آموز دیابتی البرز شناسنامه دار شدند "

دیدگاه شما

*

code