ads_developerspro
امروز :‌ جمعه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه درمان دیابت درمان دیابت به روش بیوهاب
دیابت درمان دارد !

درمان دیابت به روش بیوهاب

درمان دیابت به روش بیوهاب

این روش بیوهاب نام دارد و در آن مبتلایان به مرض قند از تزریق انسولین بی‌نیاز می‌شوند. در این روش سلول‌هایی در جزایر لانگرهانس با روشی دقیق جایگزین سلول‌های ناتوان برای تولید انسولین می‌شوند.

پزشکان موسسه‌ تحقیقاتی دیابت میامی با آزمایش بر روی یک بیمار مبتلا به این عارضه که از دیابت با شدت بالا رنج می‌برد موفق به ابداع یک روش تازه‎ی منحصر به فرد در درمان این بیماری شدند.

پزشکان این موسسه ادعا می‌کنند که با این روش درمانی، بیمار دیگر نیاز به تزریق هیچ نوع انسولین و یا مصرف هر نوع داروی دیگری برای کاهش دیابت (مرض قند) خود ندارد.

در روش درمان جدید که برای درمان دیابت نوع یک به کار می‌رود، سلول‌های نوع «بتا» را از جزایر لانگرهانس از بقیه‎ی لوزالمعده جدا می‌کنند و سپس آنها را پس از بی‌حسی موضعی از طریق سیاهرگ کبدی به درون کبد فرد دیابتی تزریق می‌کنند.

care-diabetes

لحظه انجام عمل بیو هاب

در این نوع عمل، جراح با استفاده از دستگاه‌های رادیو گرافی و اولتراسوند مسیر و محل تزریق را مشخص می‌کند.

first humanوندی پیکاک یک زن ۴۳ ساله مبتلا به دیابت نوع یک که از ۱۷سالگی به این بیماری مبتلا بوده با این روش جدید بهبود یافته است.

او پس از عمل جراحی به راحتی هر نوع غذایی را بدون هیچ محدودیتی مصرف می‌کند. با این روش تزریق انسولین به دیابتی‌ها حدف خواهد شد.

کمبود انسولین یا عمل نکردن آن باعث دیابت می‌شود. انسولین هورمونی است که از جزایر لانگرهاس واقع در بخش درون‌ریز غده لوزالمعده (پانکراس) ترشح می‌شود.

سلول‌هایی در جزایر لانگرهانس وجود دارد که پتانسیل دارند جایگزین سلول‌هایی شوند که توان تولید انسولین را ندارند. آنها می‌توانند سلول‌های جدیدی تولید کنند که انسولین را در فرد مبتلا به دیابت نوع یک، تولید کنند.

جدیدترین مقاله ها :  دیابت و بی حسی اندام های بدن

در این روش از پلاسمای فرد بیمار همراه با ترومبین [نوعی آنزیم] برای تولید ماده‌‌ای چسبنده و ژل مانند استفاده می‌شود که قادر است به امنتوم چسبیده و سلول‌های جزایر را در محل مورد نظر قرار دهد.

نام علمی این روش بیوهاب (BioHub) است.

supporter-diabetes

آقا و خانم زاکربرگ بنیانگزار موسسه تحقیقاتی با سرمایه سه میلیارد دلار آقای زاکربرگ که بنیانگذار فیس بوک هم هستند سه سال پیش با هدف ریشه کنی تمام بیماریهای لاعلاج بصورت لیزری این موسسه رو بنیان گذاشت

این زوج که با هدف خیرخواهانه این موسسه رو بنیان گذاری کردن در اولین پروژه با صرف هزینه ۴٧ میلیون دلار موفق به درمان دیابت نوع یک توسط تیم پزشکی نخبه خود شدند

ارسال نظر برای " درمان دیابت به روش بیوهاب "

دیدگاه شما

*

code