ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه آموزش چگونه دیابت نوع دو را بدون دارو می توان درمان کرد؟
درمان دیابت نوع دو

چگونه دیابت نوع دو را بدون دارو می توان درمان کرد؟

چگونه دیابت نوع دو را بدون دارو می توان درمان کرد؟

بسیار ساده و واضح است که دیابت نوع دو یک بیماری محسوب نمی شود و براحتی با رژیم غذایی مناسب و سالم و رساندن مواد مغذی مناسب به بدن می تواند قابل درمان باشد. در دیابتی های نوع دو که هنوز بدنسان قادر به ساختن انسولین است ولی مقاومت بدن نسبت به انسولین زیاده شده است ، با ورزش و رژیم غذایی درست می توان به نتایج قابل ملاحظه ای دست یافت. در درمان های طبیعی و طب سنتی هم ، اگر تعادل رعایت نشود و مصرف چیزی بیش از حد باشد ، حتما عوارضی در پی خواهد داشت.

 در زیر به برخی موارد بسیار مهم در زمینه دیابت نوع دو اشاره می کنیم که از اهیمت بسیار ویِژه ای در در مان دیابت برخوردار هستند.

منیزیم

منیزم یک ماده مغذی بسیار مهم برای بدن ما می باشد. این ماده در تنظیم فشار خون بسیار مهم است و همچنین حساسیت بدن به انسولین را هم تنظیم می کند.. اکثر ما نمی دانیم که منیزیم در درمان دیابت نوع دو تاثیر دارد. یک رژیم با منیزم بالا می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. محققان ارتباطی بین مصرف زیاد منیزیم ، و کاهش خطر ابتلا به دیابت را کشف کرده اند .

شنبلیله

شنبلیله یک گیاهی هست که می تواند به کنترل دیابت کمک بسزایی کند. این گیاه تحمل گلوکز را بهبود می بخشد و سطح قند خون را پایین می آورد. این گیاه همچنین بدن را برای ترشح انسولین تحریک می کند. به دلیل فیبر بالا، مانع جذب سریع کربوهیدرات و قند می شود.می تواند دو قاشق غذاخوری از دانه این گیاه را در آب بریزید و صبح روز بعد به صورت ناشتا مصرف کنید. این راه درمانی را به طور پیوسته ماهها ادامه دهیدتا شاهد پایین آمدن قند خود باشید. راه حل دیگر ، خوردن دو قاشق غذاخوری از پودر این گیاه در طول روز با شیر می باشد. همچنین در کشور ما دم نوش این گیاه نیز بسیار معروف است.

سیر

این گیاه معروف هندی در بیشتر غذاها دیده می شود. احتمالا همه از تاثیر کاهش کلسترول سیر آگاه هستند اما کمتر کسی از اثر ضد دیابت این گیاه آشنایی دارد. آلیسین موجود در سیر به عنوان یک کاهنده قند در دنیا شناخته شده است .

جدیدترین مقاله ها :  فاکتور اصلاحی انسولین چیست ؟

چای سبز

چای سبز حاوی پلی فنل ها می باشد که آنتی اکسیدان می باشند. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز اثرات بسیار خوبی در سلامتی بدن دارد از جمله : خطرات قلبی عروقی را کاهش میدهد و در کنترل قند خون مفید است .

سرکه

خیلی ها سرکه را در رژیم روزانه خود نگنجانده اند ، اما این مورد نیز در کاهش قند تاثیر بسزایی دارد.. اضافه کردن سرکه به غذا می تواند مزه آن را بسیار بهبود ببخشد و دو قاشق سرکه قبل غذا می تواند اثر قند را در بدن کمتر کند.

پاپایا

توصیه می شود که این میوه روزانه مصرف شود زیرا توانایی بسیاری در کنترل قند خون دارد و همچنین سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان ها و کارتن می باشد.

برگ انبه

برگ انبه می تواند قند داخل خون را با تنظیم انسولین داخل خون کنترل کند.۱۰ الی ۱۵ برگ انبه را شب در آب بگذارید و فردای آن روز می تواند آب آن را با شکم خالی مصرف کنید.و همچنین می تواند برگ انبه را خشک کنید و آسیاب کنید و یک پنجم قاشق غذا خوری ، دو بار در روز مصرف کنید.

ارسال نظر برای " چگونه دیابت نوع دو را بدون دارو می توان درمان کرد؟ "

دیدگاه شما

*

code