ads_developerspro
امروز :‌ جمعه, ۲ فروردین , ۱۳۹۸
خانه استان ها درمان سرطان‌های پیشرفته پروستات و غددی – عصبی
  • ۱۷ مهر, ۱۳۹۶ در ۹:۵۲ ب.ظ
  • دسته بندی : استان ها
  • کد خبر : 9219331864
  • بازدید: 533
روش درمانی مولکولی هدفمند در بوشهر

درمان سرطان‌های پیشرفته پروستات و غددی – عصبی

روش درمانی مولکولی

رئیس مرکز تحقیقات هسته ای خلیج‌ فارس بوشهر گفت: روش درمانی مولکولی هدفمند به عنوان جدیدترین روش در درمان سرطان‌های پیشرفته پروستات و غددی - عصبی برای نخستین بار در کشور در این مرکز به اجرا درآمده است.

درمان سرطان‌های پیشرفته پروستات و غددی – عصبی:

به گزارش دیبیگرام،با هماهنگی و همکاری سازمان انرژی اتمی، وزارت بهداشت، بخش پزشکی هسته‌ ای بُن آلمان و استادان بخش سرطان ‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به کارگیری مقدماتی روش‌های درمانی مولکولی هدفمند با پذیرش بیماران نیازمند بطور منظم آغاز شد. 

 

وی اظهار کرد:

در این روش نوین درمانی که ترانوستیک (Theranostics) نام دارد فرایند درمانی و نحوه عملکرد بر سلول ها هدفمند و قابل رصد است به شکلی که داروی تزریق شده برای درمان تنها بر سلول های سرطانی تاثیر دارد و سلول های سالم را بر خلاف روشهای شیمی درمانی از بین نمی برد و عوارض کمتری دارد.

 

اسدی اضافه کرد:

این روش‌ نوین درمانی تنها درچند کشور پیشرفته و با هزینه ‌بیش از ۳۰۰میلیون ریال برای هر دوره درمانی که شامل چهار دوره است به کار گرفته می‌ شود.

 

اسدی در ارتباط با هزینه ‌های روش درمانی مولکولی هدفمند در ایران گفت:

در ایران هم اکنون فقط در بوشهر درمان بیماران با این روش با همکاری سازمان‌های مرتبط با هزینه‌ای معادل یک‌ دهم هزینه‌ کشورهای دیگر قابل انجام است.

وی بیان کرد:

تومورهای پیشرفته پروستات در حدود ۲۰ درصد و تومور‌های غددی – عصبی بیش از ۴۰ درصد زیرگروه سرطان‌های مختلف بدن مانند دستگاه گوارش، لوزالمعده، ریه، مغز و فوق کلیه را شامل می ‌شود.

اسدی یادآور شد:

با توجه به گسترش بیماری‌ های سرطانی و نیاز مبرم به استفاده از روش‌های نوین درمانی امیدواریم در دیگر مناطق کشور نیز برای این موارد اقدام شود.

جدیدترین مقاله ها :  ۵۰۰ دانش آموز دیابتی البرز شناسنامه دار شدند

 

وی با اشاره به مراجعه ۸۰ درصدی بیماران خارج از استان برای تشخیص بیماری و درمان به استان بوشهر افزود:

 

درنیمه نخست امسال ۲۰۰ بیمار از مناطق مختلف کشور و کشورهای همسایه در مرکز ید درمانی و رادیو نوکلوئید بوشهر وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر درمان شدند.

 

اسدی، درمان بیماران با سرطان‌های مقاوم به ید و رادیواکتیو برای نخستین بار در خاورمیانه، سرطان‌های تمایزیافته تیروید، درمان با ام آی بی جی ( MIBG ) برای بعضی از تومورهای کودکان، سرطان‌های پیشرفته غددی عصبی، درمان سرطان پیشرفته پروستات، روماتسیم پیشرفته مفاصل، بیماری پرکاری تیروید با مواد رادیواکتیو و سرطان متاستازی استخوان با مواد رادیو اکتیو ازجمله مواردی است که در مرکز تحقیقات هسته‌ ای خلیج‌فارس بوشهر با موفقیت انجام‌ شده است.

 

وی افزود: بیماران برای دریافت نوبت و کسب اطلاعات بیشتر می ‌توانند به وب‌ سایت مرکزید درمانی و رادیو نوکلوئید بوشهر به آدرس http://nmmi.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر برای " درمان سرطان‌های پیشرفته پروستات و غددی – عصبی "

دیدگاه شما

*

code