ads_developerspro
امروز :‌ جمعه, ۲ فروردین , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی بیماران مبتلا به سرطان ریه
روش جدید برداشت تومور ریه

بیماران مبتلا به سرطان ریه

بیماران مبتلا به سرطان ریه

محققان انگلیسی می گویند روش پیشرفته ای برای برداشت تومور ریه ابداع کرده اند که دوران نقاهت بیماران را از دو هفته به چهار روز کاهش می دهد.

به گزارش دیبی گرام،با استفاده از این روش پیشرفته می توان بیماران مبتلا به سرطان ریه را از طریق ایجاد برشی به اندازه یک چوب کبریت در کنار قفسه سینه درمان کرد.

 

جراحان وابسته به وزارت بهداشت انگلیس این رویه جدید را جایگزین مناسبی برای عمل پر خطر جراحی باز ریه می دانند.

 

در این رویه لوله ای کوچک به نام پورت از طریق شکافی که در شیار قفسه سینه ایجاد می شود، وارد بدن می شود تا دسترسی به ریه ها را میسر سازد.

 

سپس جراحان می توانند با دقت بخشی از ریه را که حاوی تومور است بدون آسیب به بافت اطراف آن خارج کنند.

 

این رویه جایگزین روش های قدیمی تری می شود که شامل یک برش بزرگ در قفسه سینه و یا جراحی سوراخ کلیدی است که در جریان آن از سه برش جداگانه استفاده می شود؛ از دیگر مزیت های روش جدید این است که زمان بستری شدن بیمار را در بیمارستان از دو هفته به چهار روز کاهش می دهد زیرا بهبودی سریع تر و درد کمتری ایجاد می شود.

 

سرطان ریه سومین سرطان شایع در جهان محسوب می شود و هر سال تعداد زیادی از مردم جهان به این بیماری مبتلا می شوند؛ از آنجا که این سرطان بسیار دیر تشخیص داده می شود در نتیجه جراحی برای برداشت بخشی از ریه که حاوی تومور است، تنها به ۱۰ درصد افراد مبتلا پیشنهاد می شود.

 

بیشترین میزان شیوع این بیماری در سیگاری ها و افراد ۸۵ ساله یا بالاتر است که بسیاری از انها وضعیت سلامتی ضعیفی دارند و جراحی باز برای آنها مناسب نیست.

جدیدترین مقاله ها :  نشانگر زیستی جدید برای سرطان ریه
ارسال نظر برای " بیماران مبتلا به سرطان ریه "

دیدگاه شما

*

code