ads_developerspro
امروز :‌ جمعه, ۲ فروردین , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی سه اختلال روانپزشکی شایع در جهان

سه اختلال روانپزشکی شایع در جهان

سه اختلال روانپزشکی شایع در جهان

دانشیار دانشگاه علوم پرشکی شهید بهشتی با بیان اینکه افسردگی، اختلال اضطرابی و اعتیاد شایعترین اختلالات روانپزشکی به شمار می‌روند، گفت: این اختلالات تاثیرات منفی بسیاری بر کیفیت زندگی و عملکرد بشر دارند؛ افسردگی از علل مهم مرگ و میر است و از این منظر توجه به آن اهمیت بیشتری می یابد.

به گزارش دیبی گرام، ششمین کنگره بین المللی علوم اعصاب ایران،دکتر جمال شمس در آستانه برگزاری این کنگره اظهار کرد:

 

این کنگره در روزهای ۲۹ آذر تا یکم دی ماه سال ‌جاری در مرکز همایش‌های رازی تهران با هدف ارتقای جایگاه علوم اعصاب در بین دانشگاهیان و آشنایی بیشتر پژوهشگران و متخصصان فیلدهای مربوط به علوم اعصاب با زمینه‌های جدید پژوهشی برگزار می‌شود.

 

وی افزود:

آشنایی دانشجویان با یافته‌های جدید این حوزه در زندگی روزمره و آشنایی پژوهشگران با یکدیگر و ایجاد زمینه تعامل بین آنان از دیگر اهداف برگزاری ششمین کنگره بین الملی علوم اعصاب پایه و بالینی است.

 

دبیر علمی بخش بالینی ششمین کنگره بین الملی علوم اعصاب پایه و بالینی با بیان اینکه علوم اعصاب به نیازهای گسترده بشر پاسخ می دهد، ادامه داد:

بیماری‌های روانپزشکی با توجه به تغییرات گسترده ای که در مغز رخ می‌دهند، ایجاد می‌شوند.

 

دانشیار دانشگاه علوم پرشکی شهید بهشتی تاکید کرد:

این تغییرات در برخی عملکردهای مغز مانند فعالیت‌های شناختی توجه و تمرکز نقایصی ایجاد می‌کنند که در نهایت بر کارکردهای عالی مغز همچون تصمیم گیری، قضاوت و بینش تاثیرات منفی بسیار می‌گذارند.

 

شمس خاطرنشان کرد: علوم اعصاب نقش مهمی در زندگی بشر دارد از این رو سرمایه گذاری در این حوزه ضروری است.

 

این روانپزشک گفت: ریسک فاکتورهای زیادی در کنار عوامل بیولوژیک همچون ژن، استرس و تنش های روانی در بروز این مشکلات موثر هستند.

 

دانشیار دانشگاه علوم پرشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد:

علوم اعصاب با توجه به شاخه و زمینه های مختلفی که دارد نقش مهمی در زندگی روزمره داشته به نحوی که قرن حاضر را قرن مغز می‌نامند.

جدیدترین مقاله ها :  درمان آرتروز با سلول بنیادی مزانشیمی در آینده

 

همچنین در جهان سرمایه گذاری زیادی در این زمینه انجام شده است.

 

وی افزود: گرنت‌های زیادی به پژوهش‌های علوم اعصاب در سطح جهان اختصاص داده می شود؛ این موضوع نشان دهنده اهمیت و نقش یافته‌های این علم در زندگی بشر است؛ بنابراین لازم است پژوهشگران و دانشگاهیان از قافله این علم جانمانده و اهمیت خاصی برای علوم اعصاب قائل شوند.

ارسال نظر برای " سه اختلال روانپزشکی شایع در جهان "

دیدگاه شما

*

code