ads_developerspro
امروز :‌ جمعه, ۲ فروردین , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی مهم ترین عامل پوسیدگی های دندان
رژیم ها عامل مهمی در بروز پوسیدگی های دندانی

مهم ترین عامل پوسیدگی های دندان

مهم ترین عامل پوسیدگی های دندان

دبیرعلمی دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با بیان اینکه امروزه بیشتر رژیم‌های غذایی مانند نوشابه‌های گازدار و فست فودها حاوی مواد قندی مضر (ساکارز) هستند، افزود: اینگونه رژیم ها عامل مهمی در بروز پوسیدگی های دندانی به شمار می‌روند.

به گزارش دیبی گرام،دکتر اسماعیل یاسینی در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اظهار داشت:

 

شکل دندان‌ها(آناتومی)، نوع رژیم غذایی، عدم رعایت بهداشت دندان‌ها، عوامل ارثی و کمبود فلوراید در آب آشامیدنی از جمله علل پوسیدگی دندان به شمار می‌رود، گفت:

مهمترین روش پیشگیری، رعایت بهداشت یعنی مسواک زدن صحیح و استفاده از نخ دندان بعد از هر وعده غذایی است.

وی بیان داشت: روش‌های آموزش رعایت بهداشت دهان و دندان در کاهش پوسیدگی دندان بسیارحائز اهمیت است و رسانه‌ها نقش مهمی در این راستا دارند اما این نقش در کشور ما کم رنگ است.

دبیر علمی دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران افزود:

همچنین نقش و رسالتی که دندانپزشکان در آموزش بهداشت و پیشگیری برای بیماران خود دارند، بسیار مهم و لازم است بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

 

یاسینی با اشاره به اینکه روز به روز شاهد افزایش پوسیدگی‌های دندانی در جامعه هستیم، گفت:

مهمترین روش پیشگیری، رعایت بهداشت یعنی مسواک زدن صحیح و استفاده از نخ دندان بعد از هر وعده غذایی است همچنین توصیه می شود هر ۶ ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه شود.

دبیرعلمی دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران یادآور شد:

از دیگر روش‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان، انجام فیشور سیلانت است که توسط متخصصین دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکان عمومی انجام می شود که این روش پس از رویش دندان‌های دائمی با توجه به شیارهای عمیق در سطح جونده آنها و عدم امکان تمیز کردن کامل توسط مسواک در این روش دندان با ماده ی شیار پوش دندان پوشیده می شود و طی عملیاتی خاص عمل آوری می شود.

جدیدترین مقاله ها :  درمان سرطان با براکی تراپی

یاسینی گفت: همچنین انجام فلورایدتراپی هر ۶ ماه یک ‌بار توسط متخصصان دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکان عمومی توصیه می شود و روش دیگر نیز استفاده از فلوراید در آب آشامیدنی به میزان استاندارد است.

وی خاطرنشان کرد: عوامل زیادی در پوسیدگی دندانی نقش دارند که برخی از عوامل مهم ذکر شد ولی آنچه مسلم است اینکه پیشگیری هزینه‌ای به مراتب کمتر از روش های درمانی برای بیمار و جامعه ایجاد می‌کند.

دبیرعلمی دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ادامه داد:

این کنگره ۴ روزه شامل ۳۲ پانل و در رشته های تخصصی مختلف دندانپزشکی، به صورت سخنرانی‌، بین رشته‌ای، چالشی و ارائه پوستر خواهد بود همچنین پانل ویژه‌ای حول محور سلامت دهان و دندان با حضور مسئولان وزارت بهداشت و سخنرانی اساتید جهت تامین سلامت دهان و دندان جامعه برگزار شود.

دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با محور « اندیشه های راهبردی در دندانپزشکی و طرح درمان» از ۱۹تا ۲۲ دی ماه سال جاری و به مدت ۴ روز در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.

ارسال نظر برای " مهم ترین عامل پوسیدگی های دندان "

دیدگاه شما

*

code