وی با بیان اینکه تا سن ۳۵ سالگی خال‌های جدید در افراد به وجود می‌آید، عنوان کرد:

خا‌ل‌هایی پس از این سن در افراد به وجود آید حتما باید مورد بررسی قرار گیرد چراکه می‌توانند نشانه‌ای از یک بیماری در بدن فرد باشد اما صحت این مسئله توسط پزشک با بیوپسی یا نمونه برداری مشخص می‌شود.

این متخصص پوست و مو خاطر نشان کرد:

علت به وجود آمدن کک و مک در افراد بیشتر مربوط به قرار گرفتن در معرض آفتاب است لذا در این افراد کک و مک نشانه‌ای از بیماری‌های گوارشی نیست البته ژنتیک افراد می‌تواند آنها را مستعد به وجود آمدن کک و مک کند بنابراین در افرادی که پوست روشن دارند بیشتر این عارضه مشاهده می‌شود.

 

احسانی با بیان اینکه استفاده از لیز برای درمان خال‌ها موثر نیست، افزود:

لیزر تنها خال‌ها را می‌تواند بی رنگ کند و احتمال برگشت آنها وجود دارد بنابراین استفاده از روش‌های لیزری برای برداشتن خال‌ها موثر نیست اما لیزر جهت تصحیح و خذف کک و مک کاربرد دارد اما با این حال این همه افراد باید مراقب پوست خود باشند و در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند.

جدیدترین مقاله ها :  علل گرفتگی عضلات دست

 

وی در خصوص ویژگی خال‌های خطرناک گفت: خال‌های بزرگ، بد شکل، بد فرم و خال‌هایی که کم رنگ شده و تغییر رنگ می‌دهند باید جدی گرفته شوند چراکه آنها می‌توانند نشانه‌ای از بروز سرطان باشند بنابراین این افراد باید به متخصص پوست یا آنکولوژیست جهت نمونه‌برداری مراجعه کنند.

 

این متخصص پوست و مو عنوان کرد: بر خلاف باور برخی از مردم که معتقداند برخی از خال‌ها، خال مادر یا پدر بوده و حتما باید برداشته شوند این مسئله به هیچ عنوان صحت ندارد چراکه علت به وجود آمدن خال‌ها همانطور که گفته شد ژنتیکی است و افراد جهت زیبایی می‌توانند خال‌های خود را بردارند اما باید مراقب باشند که گاهی جای خال‌ها در پوست باقی می‌ماند و سبب به وجود آمدن نمایی زشت می‌شوند.