ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی شایع‌ترین عوارض بیهوشی در بیماران

شایع‌ترین عوارض بیهوشی در بیماران

شایع‌ترین عوارض بیهوشی در بیماران

دبیر انجمن بیهوشی و مراقبت‌های ویژه ایران با اشاره به این که شایع‌ترین عواض بیهوشی شامل آسیب مغزی، عوارض ریوی و کلیوی و عفونت‌های مختلف بعد از عمل جراحی است، گفت: برای پیشگیری از این مشکلات می توان از مانیتورینگ‌های جدید، جهت بررسی عملکرد مغزی استفاده کرد.

به گزارش دیبی گرام،اتابک نجفی در آستانه برگزاری سیزدهمین کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد اظهارداشت:

 

مباحثی همچون مراقبت ویژه و درد، بیهوشی در بیماری‌های مختلف، تازه‌های مانیتوریک همودینامیک و مانیتورینگ تنفسی، مدهای جدید تهویه مکانیکی و روش های جدید احیای قلبی و ریوی از مباحث علمی است که در کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و جدیدترین دستاوردها در این زمینه برای شرکت کنندگان ارائه می‌شود.

 

دبیر انجمن بیهوشی و مراقبت‌های ویژه و مدیریت درد افزود:

دستگاه‌های حمایت قلبی، ریوی و کلیوی همچنین مانیتورینگ انعقادی و تجویز خون و فرآورده‌های آن از دیگر مباحث علمی است که در کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بیمارانی که به دلیل مشکلات تنفسی، مغزی یا بیماری‌های عفونی شدید نیاز به حمایت تنفسی پیدا می‌کنند، می توان برای آنها روش‌های جدید مانیتورینگ تنفسی و همودینامیک استفاده کرد.

 

نجفی عنوان کرد: استفاده از مدهای جدید تنفسی و پروتکل‌های درمان تنفسی می‌تواند باعث کاهش مرگ و میر و عوارض ناشی از بیماری‌ها در حیطه مراقبت‌های ویژه شود؛ همچنین استفاده از مانیتورینگ و داروهای جدید بیهوشی باعث کاهش عوارض بیماران حین بیهوشی خواهد شد.

 

دبیر علمی سیزدهمین کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد افزود:

ارزیابی درد و عملکرد مغزی بیماران حین بیهوشی با استفاده از مانیتورینگ‌های جدید باعث می‌شود از تجویز زیاد داروی بیهوشی یا تجویز کم داروی بیهوشی جلوگیری شود.

همچنین استفاده از مانیتورینگ تنفسی و همودینامیک مشکلات قلبی، ریوی و مغزی ناشی از کاهش اکسیژن و جریان خون را کمتر خواهد کرد.

جدیدترین مقاله ها :  جلوگیری از آسیب های اسکلتی با درمان های غیرتهاجمی

 

وی با بیان این که هزاران نفر روزانه در سراسر کشور توسط ۴۵۰۰ متخصص بیهوشی، بیهوش می شوند، افزود:

استفاده از تکنیک‌ها و دستاوردهای نوین در این حوزه بسیار حائز اهمیت بوده و ما تلاش کرده‌ایم از طریق برگزاری سیزدهمین کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد، این موضوع را مدنظر قرار دهیم.

نجفی گفت: کنگره ۱۵ تا ۱۷ آذرماه سال‌جاری در سالن همایش‌های برج میلاد تهران با حضور اساتید و صاحبنظران داخل و خارج از کشور برگزار می‌شود.

ارسال نظر برای " شایع‌ترین عوارض بیهوشی در بیماران "

دیدگاه شما

*

code