ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی بیماری تب خونریزی دهنده ماربورگ
هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره یک ویروس مرگبار

بیماری تب خونریزی دهنده ماربورگ

بیماری تب خونریزی دهنده ماربورگ

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به ظهور یک ویروس کشنده‌تر از طاعون در شرق اوگاندا هشدار داده که در حال حاضر هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. این سازمان تاکنون شناسایی پنج مورد ابتلا به این بیماری را تایید کرده است.

بیماری تب خونریزی دهنده ماربورگ:

به گزارش دیبی گرام،متخصصان این سازمان هشدار دادند که این بیماری موسوم به “تب خونریزی دهنده ماربورگ” (MVD) مشابه ابولا بوده و می‌تواند تا ۹۰ درصد موارد کشنده باشد.

 

بعد از مرگ سه عضو یک خانواده بر اثر این بیماری در اوگاندا، غربالگری اورژانسی در مرز کنیا – اوگاندا در “تورکانا” آغاز شده است.

تصور می‌شود ظهور این بیماری در ماه سپتامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۷) آغاز شده؛ زمانی که یک شکارچی ۳۰ ساله با علائم اسهال و استفراغ و تب شدید در یک مرکز درمانیِ محلی بستری شد. این مرد نزدیک یک غار که پر از خفاش است، زندگی می‌کرد.

پس از آغاز معالجات، بدن این بیمار به درمان ضد مالاریا پاسخ نداد و وضعیت جسمانی او به سرعت وخیم‌تر شد.

سپس این مرد سریعا به بیمارستان انتقال پیدا کرد ولی بعد از مدت کوتاهی جان خود را از دست داد. خواهر ۵۰ ساله او هم کمی بعد مُرد و قربانی سوم هم در مرکز درمانی محلی فوت شد.

سازمان جهانی بهداشت در وب‌سایت خود منتشر کرد:

“تب خونریزی دهنده ماربورگ” یک بیماری نادر با نرخ بالای مرگ و میر است که روش درمانی خاصی برای آن وجود ندارد.

خبر ظهوراین ویروس در شرایطی منتشر شد که اخیرا ماداگاسکار با شیوع بیماری مرگبار طاعون ریوی دست به گریبان است و گفته می‌شود که تاکنون این بیماری جان ۱۲۷ تن را گرفته است.

 

جدیدترین مقاله ها :  شیوع عیوب انکساری ناشی از استفاده وسایل الکترونیکی
ارسال نظر برای " بیماری تب خونریزی دهنده ماربورگ "

دیدگاه شما

*

code