ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی کاهش خطر مرگ در زنان میانسال با ورزش کردن منظم و سریع

کاهش خطر مرگ در زنان میانسال با ورزش کردن منظم و سریع

کاهش خطر مرگ در زنان میانسال با ورزش کردن منظم و سریع

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ورزش کردن منظم و سریع می تواند خطر مرگ در زنان میانسال را بیش از آنچه تاکنون تصور می شد، حدود 60 تا 70 درصد کاهش دهد.

کاهش خطر مرگ در زنان میانسال با ورزش کردن منظم و سریع:

به گزارش دیبی گرام،محققان بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون در این مطالعه جدید داده های ۱۷ هزار زن را که به طور متوسط ۷۲ سال سن داشتند، بررسی کردند.

 

این مطالعه نشان داد خطر مرگ در زنانی که به طور متوسط روزی ۷۰ دقیقه ورزش می کردند در قیاس با زنانی که حداقل فعالیت را داشتند، یعنی روزی ۸ دقیفه حرکت می کردند، بیش از ۷۰ درصد کمتر بود.

این مطالعه همچنین نشان داد که فواید ورزش به ویژه برای زنانی که در سطح متوسط تا سنگین ورزش می کردند، باز هم بیشتر بود.

 

دکتر یوآن مانسون سخنگوی انجمن قلب آمریکا گفت: به طور کلی نتایج این مطالعه با شواهد دیگری که بر اهمیت فعالیت بدنی منظم مانند پیاده روی سریع دلالت می کنند، مطابقت دارد.

 

وی افزود: این مطالعه مدرک دیگری ارائه می دهد که ورزش کردن می تواند عمر را طولانی کند.

 

محققان با اشاره به این که ورزش خطر ابتلا به دیابت نوع دو، چاقی، بیماری قلبی، سرطان، افسردگی و کاهش عملکرد شناختی مغز را کاهش می دهد، خاطرنشان کردند: اما موضوعی که یافته های مطالعه آنها را برجسته می سازد، این حقیقت است که در این مطالعه سطوح ورزش به طور عینی سنجیده شد.

 

دکتر مین لی از بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون گفت: این ایده که فعالیت فیزیکی برای سلامت انسان مفید است موضوع جدیدی نیست اما مسئله جدید در مورد این مطالعه این است که محققان به گفته شرکت کنندگان در این مطالعه در مورد میزان ورزشی که انجام دادند، تکیه نکردند و در عوض با استفاده از یک دستگاه تناسب اندام که زنان شرکت کننده در این مطالعه به خود وصل می کردند، میزان حرکت آنها را اندازه گرفتند.

جدیدترین مقاله ها :  ساخت بافت پوست انسان از سلول‌های بنیادی

 

متوسط زمان فعالیت بدنی متوسط تا شدید برای تمام زنان در این مطالعه ۲۸ دقیقه در روز بود.

 

شرکت کنندگان در این مطالعه همچنین ۳۵۱ دقیقه در روز فعالیت بدنی سبک انجام می دادند که فعالیت بدنی سبک شامل کارهای خانه یا پیاده روی آهسته مانند تماشای ویترین مغازها بود. این زنان همچنین در روز ۵۰۳ دقیقه را به صورت نشسته سپری می کردند.

 

بیشتر مطالعاتی که تاکنون در مورد ورزش کردن انجام شده است، کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی را در خطر مرگ به واسطه ورزش کردن نشان می دهند اما تاثیر فعالیت فیزیکی در این مطالعه جدید بسیار قابل توجه بود به طوری که نشان داد ورزش خطر مرگ را حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش می دهد که برای مقایسه میزان بزرگی این کاهش می توان به این موضوع توجه کرد که ترک سیگار خطر مرگ را حدود ۵۰ درصد کاهش می دهد.

 

نتایج این مطالعه در شماره شش نوامبر (۱۴ آبان) مجله Circulation منتشر شده است.

ارسال نظر برای " کاهش خطر مرگ در زنان میانسال با ورزش کردن منظم و سریع "

دیدگاه شما

*

code