ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی چین و چروک و پیری زودرس در پوست با سولاریوم
سولاریوم پیری زودرس را نصیبتان می کند

چین و چروک و پیری زودرس در پوست با سولاریوم

چین و چروک و پیری زودرس در پوست با سولاریوم

یک متخصص پوست و مو اظهار داشت:‌ بافت کلاژن که در پوست باعث استحکام می‌شود، با ساطع شدن اشعه سولاریوم می‌شکند و همین مسئله باعث ایجاد چین‌و‌چروک و پیری زودرس در پوست افراد می‌شود.

چین و چروک و پیری زودرس در پوست با سولاریوم:

به گزارش دیبی گرام،صفیه چعباوی‌زاده متخصص پوست و مو گفت:

 

دستگاه سولاریوم نیز مانند نور خورشید عمل می‌کند؛ اشعه‌های نور خورشید را به صورت مصنوعی ساطع می‌کند و مردم برای تغییر رنگ بدن خود از این دستگاه مضر استفاده می‌کنند.

 

وی با اشاره به این‌که سولاریوم بخشی از خاصیت اشعه‌ای که از نور خورشید به ما می‌رسد را دارد، گفت:

هنگامی که ما در مقابل نور خورشید قرار می‌گیریم، اشعه‌های UV با طول موج‌های مختلفی را دریافت می‌کنیم که این اشعه موجب تغییراتی در پوست می‌شود.

 

چعباوی‌زاده در ادامه گفت: این تغییر رنگ بدن از اثرات سلول رنگدانه‌ساز ما است که نوعی دفاع طبیعی بدن در مقابل نور خورشید به حساب می‌آید تا از بدن در مقابل دستگاه سولاریوم یا نور خورشید محافظت کند. 

 

متخصص پوست و مو اظهار داشت:‌ بافت کلاژن که در پوست باعث استحکام می‌شود، با ساطع شدن اشعه می‌شکند و همین مسئله باعث ایجاد چین و چروک و پیری زودرس در پوست افراد می‌شود. 

 

وی افزود: از طرفی اشعه دستگاه سولاریوم می‌تواند روی سطح پوست تغییراتی را در سلول‌های پوستی ایجاد کند که به تومورهای پوستی و بدخیم می‌انجامد.

 

چعباوی‌زاده گفت: کسانی که از دستگاه سولاریوم استفاده می‌کنند، این دستگاه آنها را دچار پیری زودرس می‌کند و سبب تشکیل تومورهای پوستی بدخیم در بدن این افراد می‌شود.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه اگر افراد بیشتر از حد مجاز تحت تأثیر این اشعه قرار بگیرند، گفت: علاوه بر تومورهای پوستی، بیماری خشکی پوست بر روی پوست افراد تأثیر گذاشته، پوست آب خود را از دست می‌دهد و چروکیده و خشک می‌شود.

جدیدترین مقاله ها :  مصرف روغن حیوانی و بروز بیماری های قلبی
ارسال نظر برای " چین و چروک و پیری زودرس در پوست با سولاریوم "

دیدگاه شما

*

code