ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه بهداشت و سلامت آلودگی هوا و خطر ابتلا به پوکی استخوان

آلودگی هوا و خطر ابتلا به پوکی استخوان

آلودگی هوا و خطر ابتلا به پوکی استخوان

نتایج مطالعه محققان آمریکایی نشان می دهد، آلودگی هوا خطر ابتلا به پوکی و شکستگی استخوان را در سالمندی افزایش می دهد.آنها معتقدند که آلودگی هوا با تاثیر گذاشتن بر تولید هورمون های کلیدی و مواد معدنی استخوان ها به پوکی استخوان منجر می شود.

به گزارش دیبی گرام،محققان دانشگاه کلمبیا در نیویورک با مطالعه سوابق بیش از ۹ میلیون نفر متوجه شدند که حتی اندکی افزایش در ذرات ناشی از دود خودروها در هوا با کم تر شدن تراکم استخوان ارتباط دارد.

 

پوکی استخوان شمار زیادی را در سراسر جهان درگیر کرده است و این بیماری ناتوان کننده که با افزایش سن بیشتر می شود بیشتر زنان را درگیر می کند.

 

این مطالعه جدید که در مجله Lancet منتشر شده است نشان داد که آلودگی هوا صرف نظر ازشیوه زندگی موجب تضعیف استحکام استخوان ها می شود.

 

دکتر آندرا باکارلی که در این مطالعه شرکت داشت گفت:

دهه ها تحقیق دقیق خطرات ناشی از آلودگی هوا را برای سلامتی از بیماری قلبی و عروقی و تنفسی گرفته تا سرطان، کاهش عملکرد شناختی مغز و اکنون پوکی استخوان به ثبت رسانده است.

 

وی افزود: تحقیق ما نشان می دهد که تقویت سلامت استخوان ها یکی از فواید بسیار هوای پاک است و زندگی در هوای پاک روشی برای پیشگیری از شکستگی های استخوان است.

جدیدترین مقاله ها :  داروهای موثر برای تسکین درد دندان
ارسال نظر برای " آلودگی هوا و خطر ابتلا به پوکی استخوان "

دیدگاه شما

*

code