ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه دیابت غذا خوردن در طول شب و خطر ابتلا به دیابت
  • ۲۰ آبان, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۷ ب.ظ
  • دسته بندی : دیابت
  • کد خبر : 9219333045
  • بازدید: 431
غذا خوردن درطول شب خطر بیماری قلبی و دیابت را افزایش می‌دهد

غذا خوردن در طول شب و خطر ابتلا به دیابت

غذا خوردن در طول شب و خطر ابتلا به دیابت

خوردن غذا درطول شب با افزایش خطر بیماری قلبی و دیابت نوع 2 همراه است. بر اساس این تحقیق جدید، چرخه‌ی 24 ساعته ی سیرکادین یا شبانه‌روزی بدن علت این افزایش  خطر معرفی شده است. نتایج این تحقیق  در مجله‌ی Experimental Physiologyمنتشر شده است.

غذا خوردن در طول شب و خطر ابتلا به دیابت:

به گزارش دیبی گرام،محققان دانشگاه ملی مکزیک به بررسی غلظت تری‌گلیسرید‌ها در خون موشهای صحرایی پرداختند.

 

آنها دریافتند که پس از تغذیه‌ ی این موشها در ابتدای دوره‌ی استراحت(شب)، تری‌گلیسرید خون این حیوانات به طور قابل ملاحظه‌ای بیشتر از زمانی که تغذیه‌ی آنها در ابتدای دوره‌ی فعالیت صورت می‌گیرد، افزایش می‌یابد.

هنگامیکه دانشمندان بخشی از مغز موش که چرخه‌ی ۲۴ ساعته را کنترل می‌کند، حذف کردند، دیگر این تغییرات در غلظت تری‌گلیسریدها مشاهده نشد.

بالا بودن سطح تری‌گلیسرید خون با افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و دیابت ارتباط دارد.

این بیماریها به شیوه‌ی زندگی انسان مربوط هستند، درست همان جایی که انسان سیگنالهای ساعت زیستی خود را نادیده می‌گیرد و از ابتدای شب تا دیر وقت شروع به خوردن غذا می‌کند.

این مطالعه‌ نشان داد که چرا یک شیوه‌ی زندگی مغایر با سیکل ۲۴ ساعته‌ی شبانه‌روزی بدن موجب افزایش میزان چربی‌های خون و در نتیجه افزایش خطر مشکلات قلبی می‌شود.

نویسنده‌ی این مقاله Ruud Buijs می‌گوید: این واقعیت که ما می‌توانیم ساعت بیولوژیکی خود را نادیده بگیریم شاید برای زنده ماندن مهم باشد، برای مثال در طول روز وقتی که بسیار خسته‌ایم به رختخواب رفته و می خوابیم یا درهنگام شب از خطر فرار می کنیم، اما انجام این کار به طور مرتب  مانند شیفت کاری شبانه یا جت لگ یا بیدار ماندن برای ساعت طولانی در شب، به سلامت دراز مدت ما صدمه وارد می‌کند، به خصوص اگر در ساعتی که بدن باید به استراحت بپردازد، غذا بخوریم.

جدیدترین مقاله ها :  ارتباط فصل های سرد سال با دیابت
ارسال نظر برای " غذا خوردن در طول شب و خطر ابتلا به دیابت "

دیدگاه شما

*

code