ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه پزشکی عمومی علل تپش نامنظم قلب
  • ۲۰ آبان, ۱۳۹۶ در ۲:۱۳ ب.ظ
  • دسته بندی : پزشکی عمومی
  • کد خبر : 9219333086
  • بازدید: 448

علل تپش نامنظم قلب

علل تپش نامنظم قلب

یک متخصص قلب و عروق گفت: سیگار کشیدن، استفاده از برخی مواد مخدر مانند کوکائین یا آمفتامین‌ها، استفاده از برخی داروهای تجویز شده یا بدون نسخه و مصرف زیاد نیکوتین باعث بروز بی‌نظمی در تپش قلب می‌شود.

علل تپش نامنظم قلب:

به گزارش دیبیگرام،محمدرفیع خورگامی متخصص قلب و عروق کودکان در خصوص علل بروز تپش قلب اظهار داشت:

 

تپش قلب نامنظم، هنگامی اتفاق می‌افتد که سیگنال‌های الکتریکی کنترل کننده ضربان قلب دچار تأخیر شده یا متوقف شود، اگر قسمت دیگری از قلب شروع به تولید سیگنال‌های الکتریکی کند، می‌تواند موجب بروز تپش قلب نامنظم شود.

 

وی با بیان اینکه سیگار کشیدن، مصرف زیاد الکل، استفاده از برخی مواد مخدر (مانند کوکائین یا آمفتامین‌ها)، استفاده از برخی داروهای تجویز شده یا بدون نسخه و مصرف زیاد کافئین یا نیکوتین در برخی افراد می‌تواند منجر به بروز تپش قلب نامنظم شود توضیح داد:

تنش‌های روحی قوی و عصبانیت شدید هم می‌تواند موجب سخت‌تر شدن کار قلب، افزایش فشار خون و آزاد شدن هورمون‌های ضد تنش شود همچنین درنظر داشته باشید گاهی اوقات مجموعه این واکنش‌ها می‌تواند منجر به بروز تپش قلب نامنظم شود.

 

خورگامی تصریح کرد: حمله قلبی یا سایر شرایطی که باعث آسیب دیدگی سیستم الکتریکی قلب شود نیز می‌تواند منجر به بروز تپش قلب نامنظم گردد.

 

این متخصص قلب و عروق در پاسخ به این سوال که آیا ناهنجاری‌های مادرزادی قلب نیز می‌تواند باعث بروز برخی از انواع آریتمی‌ها توضیح داد:

اصطلاح «مادرزادی» به معنی عارضه‌ای است که از هنگام تولد در فرد وجود داشته باشد. در مواقعی علت بروز تپش قلب نامنظم نامشخص است.

جدیدترین مقاله ها :  واکنش‌های درست به هنگام افتادن ناخن شست پا
ارسال نظر برای " علل تپش نامنظم قلب "

دیدگاه شما

*

code