ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه دیابت مطالعه ای که ارزش غذاهای کم کالری را برای دیابتی ها فاش کرد
درمان دیابت نوع دو با رژیم کم کالری

مطالعه ای که ارزش غذاهای کم کالری را برای دیابتی ها فاش کرد

مطالعه ای که ارزش غذاهای کم کالری را برای دیابتی ها فاش کرد

یک تیم مطالعاتی بر روی نمونه های حیوانی مطالعاتی انجام دادند و توانستند دیابت نوع دو را با رژیم کم کالری درمان کنند. محققان می گویند که اگر این مطالعات بر روی انسان پاسخ مثبت دهد ، چشم انداز مثبتی در جهت این بیماری همه گیر بوجود خواهد آمد.

مطالعه ای که ارزش غذاهای کم کالری را برای دیابتی ها فاش کرد

به گزارش دیبی گرام،بر اساس مطالعات سازمان پیشگیری و کنترل بیماری ها  تا سال ۲۰۵۰ تقریبا می شود گفت که از هر سه نفر آمریکایی یک نفر دیابتی خواهد بود ( که در کشور ما هم بسیار رو به افزایش است).

 

گزارش ها حاکی از این بوده۹ است که بیماری افرادی که با عمل جراحی به روشهای مختلف کالری کمتری دریافت می کنند ، رو به بهبودی شده است.

این گروه مطاعاتی تمام تمرکز خود را برای پیدا کردن یک مکانیسمی که با استفاده از آن به سرعت بتوان محدودیت دریافت کالری ایجاد کرده و منجر به درمان دیابت نوع دو شود ، گذاشتند .

آنها مصرف کالری مصرفی بسیار کم ( یک چهارم مقدار مورد نیاز) را بروی یک مدل جونده بررسی کردند و با استفاده از یک رویکرد ایزوتروپ پایدار ( به صورت طبیعی ) ، چند روش متابولیکی را که منجر به تولید بیشتر قند خون توسط کبد می شود ، یافتند.

 

این مدل که PINTA نام دارد ، محققان را قادر به تهیه مجموعه ای جامع از تجزیه و تحلیل جریان های متابولیک کلیدی درون کبد که می تواند منجر به مقاومت در برابر انسولین و افزایش میزان تولید گلوکز توسط کبد شود ، کرد.

در حقیقت همان دو رویکرد کلیدی که باعث افزایش قند خون در دیابتی ها می شود.

با استفاده از این روشها توانستند به سه مکانیسم اصلی دست یابند که دلیل کاهش شدید قند خون با استفاده از  VLDC ( رژیم بسیار کم کالری) بودند.

جدیدترین مقاله ها :  نکات استفاده ایمن از دستگاه و نوار تست قند

 

در کبد ، VLCD باعث کاهش قند آزاد شده می شود که به دو دلیل است:

۱) کاهش تبدیل لاکتات و اسیدهای آمینه به گلوکز

۲) کاهش چربی ، که در عوض باعث بهبود پاسخ کبد به انسولین می شود.

این دو اثر مثبت در عرض فقط سه روز مشاهده شد.

یکی از پرفسورهای بخش سلولی و مولکولی موسسه پزشکی هاوارد هیوز اضافه کرد : با استفاده از این رویکرد جهت بررسی کامل و جامع متابولیسم چربی و کربوهیدرات کبد ، ما نشان دادیم که ترکیب سه مکانیسم است که باعث معکوس کردن هایپرگلاسیمی با استفاده از رژیم بسیار کم کالری می شود.

 

قدم بعدی در پیشرفت این مطالعه این خواهد بود که آیا این رویکرد می تواند برای افرادی که با استفاده از جراحی های مختلف کالری روزانه خود را کم می کنند ، مفید باشد یا نه ؟ یا افرادی که رژیم های کم کالری انتخاب می کنند می توانند از این روش دیابت خود را درمان کنند یا خیر؟ در حال حاضر این مطالعه بر روی انسان شروع شده است و به زودی مشخص خواهد شد .

این نتایج ، اگر بر روی انسان پاسخ دهد یک روش بسیار خوبی برای درمان دیابت نوع دو خواهد بود .

 

ترجمه شده توسط گروه مترجمین دیبی گرام

 

منبع:

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/11/171109131240.htm

ارسال نظر برای " مطالعه ای که ارزش غذاهای کم کالری را برای دیابتی ها فاش کرد "

دیدگاه شما

*

code