ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی افزایش حمله قلبی برای برخی گروه های خونی با آلودگی هوا

افزایش حمله قلبی برای برخی گروه های خونی با آلودگی هوا

افزایش حمله قلبی برای برخی گروه های خونی با آلودگی هوا

یافته های محققان آمریکایی نشان می دهد دارندگان گروه خونی A, B و AB در زمان بروز آلودگی هوا نسبت به افراد با گروه خونی O بیشتر در معرض حمله قلبی یا دردهای قفسه سینه هستند.

به گزارش دیبی گرام،پزشکان و محققان موسسه قلب مرکز پزشکی اینترمونتین در ایالت اوتا با مطالعه روی اطلاعات بیماران در بازه زمانی سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ دریافتند که خطر حمله قلبی یا درد قفسه سینه برای دارندگان گروه خونی A, B و AB در زمان های بروز آلودگی هوا دوبرابر می شود اما در مورد گروه خونی O، تنها ۴۰ درصد است.

 

محققان هشدار داده اند افرادی با این گروه های خونی باید در زمان های آلودگی شدید هوا بیشتر در منزل بمانند به ویژه اگر به بیماری های قلبی مبتلا هستند.

دکتر بنجامین هورن/Dr Benjamin Horne، محقق ارشد این مطالعه می گوید: ارتباط بین حمله قلبی و آلودگی هوا در بیماران دارای گروه خونی A, B و AB نباید افراد را مضطرب کند؛ ما اطلاعات لازم را در مورد آلودگی هوا به بیماران ارائه می دهیم، سعی می کنیم به آنها بگوییم در این مواقع چه کاری باید بکنند؛ در خانه و دور از آلودگی هوا بمانند.

 

میزان سالم ذرات معلق در هوا عموما کمتر از ۲۰ میکروگرم در هر متر مکعب قلمداد می شود؛ اما در زمان آلودگی هوا اندازه این ذرات در هوا به ۶۰ میکروگرم و بیشتر در متر مکعب می رسد.

 

این مطالعه نشان می دهد برای هر ۱۰ میکروگرم بیشتر از اندازه سالم، افراد دارای گروه های خونی ۲۵ درصد بیشتر و دارندگان گروه خونی O تنها ۱۰ درصد بیشتر در معرض خطر هستند.

 

نزدیک به ۵۵ درصد افراد، دارای گروه های خونی A, B و AB هستند و بیشتر در معرض مشکلات قلبی قرار دارند زیرا میزان فاکتور انعقاد خون در این گروه های خونی بیشتر است.

جدیدترین مقاله ها :  چاقی عامل آسیب دیدگی کبد قبل از 8 سالگی

یافته های این مطالعه در نشست های علمی انجمن قلب آمریکا در شهر آناهایم کالیفرنیا ارائه شد.

ارسال نظر برای " افزایش حمله قلبی برای برخی گروه های خونی با آلودگی هوا "

دیدگاه شما

*

code