ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه بهداشت و سلامت مشکل هلیکوباکتری با ورم معده

مشکل هلیکوباکتری با ورم معده

مشکل هلیکوباکتری با ورم معده

فوق‌تخصص گوارش و کبد گفت:افرادی که دارای سابقه فامیلی ابتلا به سرطان معده دراقوام درجه یک خود هستندبهتر است به صورت دقیق ازنظر مشکل هلیکوباکتری مورد بررسی قرارگیرند ودرمان به موقع برای آنها انجام شود.

مشکل هلیکوباکتری با ورم معده

به گزارش دیبی گرام،همایون زجاجی در ارتباط با بیماری هلیکوباکتر معده اظهار داشت:

 

هلیکوباکتری یک مشکل شایع در مخاط معده به شمار رفته و افراد زیادی ممکن است درگیر این باکتری باشند.

این در حالی بوده که وجود این باکتری به تنهایی ممکن است علایمی را همراه نداشته باشد.

وی افزود: در برخی از موارد افراد دچار مشکل هلیکوباکتری با ورم معده، زخم معده و زخم اثنی‌عشر مواجه می‌شوند و این افراد باید به موقع تحت درمان قرار گیرند.

 

فوق‌تخصص گوارش و کبد با اشاره به اینکه درمان بیماری هلیکوباکتری ۱۰ روز تا ۲ هفته به طول می‌انجامد و فرد ممکن است نیاز به مصرف ۳ تا ۴ دارو با پایه آنتی‌بیوتیک باشد، افزود: این بیماری شیوع زیادی داشته ولی بدین معنا نیست که هر کسی دچار هلیکوباکتری باشد مبتلا به سرطان خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه همه افراد درمان هلیکوباکتری را باید جدی بگیرید،بیان داشت: گاهی افراد دچار مشکل هلیکوباکتری بوده ولی هیچ گونه علایم بالینی ندارند و تنها از طریق آزمایش بیماری‌شان مشخص می‌شود. همچنین این بیماری اگر با زخم معده و مشکل سوءهاضمه همراه باشد در اکثر مواقع نیاز به آندوسکوپی است تا بیماری فرد به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

 

این فوق تخصص گوارش و کبد تأکید کرد: افرادی که دارای سابقه فامیلی ابتلا به سرطان معده در اقوام درجه یک خود هستند بهتر است به صورت دقیق از نظر مشکل هلیکوباکتری مورد بررسی قرار گیرند و درمان به موقع برای آنها انجام شود.

جدیدترین مقاله ها :  مصرف خودسرانه ویتامین‌ها و مکمل‌ها

 

زجاجی خاطرنشان کرد: در صورتی که افراد درد ناحیه شکم، سوزش سر دل، کاهش وزن، استفراغ خونی و خونریزی گوارشی داشته باشند باید همه این موارد را جدی گرفته و حتماً برای بررسی این موضوع و درمان آن به پزشک مراجعه کنند.

ارسال نظر برای " مشکل هلیکوباکتری با ورم معده "

دیدگاه شما

*

code