ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی همه بیماری ها و عوارض جسمی با لیزر قابل درمان نیستند

همه بیماری ها و عوارض جسمی با لیزر قابل درمان نیستند

همه بیماری ها و عوارض جسمی با لیزر قابل درمان نیستند

رئیس انجمن پزشکی لیزر ایران با انتقاد از برخی سوءاستفاده ها در تبلیغات مرتبط با کاربرد لیزر در پزشکی، تاکید کرد: همه بیماری ها و عوارض جسمی با لیزر قابل درمان نیستند.

همه بیماری ها و عوارض جسمی با لیزر قابل درمان نیستند

به گزارش دیبی گرام،دکتر رضا فکرآزاد در آستانه برگزاری یازدهمین کنگره پزشکی لیزری ایران، اظهار کرد:

 

نزدیک به ۵۵ سال است که لیزر در حوزه پزشکی شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد و اولین دستگاه های لیزر که در علوم پزشکی ساخته شد، مربوط به سال هال ۱۹۶۲ است که در چشم پزشکی و جراحی کاربرد داشت.

 

دبیر انجمن جهانی لیزرتراپی پزشکی درخصوص اهمیت کاربرد لیزر در پزشکی، گفت: لیزر در تمام رشته های پزشکی وارد شده و در جایی که نیاز به جراحی و درمان وجود داشته، به کمک علم پزشکی آمده و هر سال با توجه به تکنولوژی های جدیدی که به بازار می آید، کاربردها و تکنیک های جدید استفاده از لیزر در پزشکی جایگزین روش های قبلی می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی جامعه پزشکی از کاربرد تکنولوژی و فناوری های نوین در حوزه پزشکی، حفظ سلامت مردم و درمان بیماری ها است، تصریح کرد: گاهی مشاهده می شود که برخی افراد از ذهنیت های اغراق آمیزی که در این خصوص در بین مردم وجود دارد، سوءاستفاده می کنند.

 

فکرآزاد ادامه داد: قرار نیست هر جا نامی از لیزر بکار برده می شود، همه مشکلات حل شود، زیرا لیزر یک تکنولوژی پیشرفته و بسیار دقیق و ارزشمند است که در جاهای مختلف با محدودیت ها و عوارض و محاسن خاص خود در فیلد پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وی افزود: گاهی در تبلیغات می بینیم که عنوان می شود ترک اعتیاد با لیزر یا درمان قطعی آسیب های نخاعی با لیزر، همچنین تبلیغ کاشت ایمپلنت بدون خونریزی و درد با لیزر تبلیغ می شود که باید گفت این قبیل تبلیغات علیه دانش پزشکی لیزری است.

جدیدترین مقاله ها :  التهاب روده با کشیدن سیگار

 

فکرآزاد تاکید کرد: انجمن پزشکی لیزر ایران، تلاش می کند با دیدگاه واقع بینانه و آموزش های آکادمیک به دور از هرگونه تعصب و تبلیغات کاذب استفاده از این تکنولوژی را در میان جامعه علمی کشور نشر داده و در این راه سعی دارد با ترویج علمی و عقلانی در سطح رسانه ها و افزایش سطح آگاهی مردم و تعدیل ذهنیت اغراق آمیز درخصوص فناوری های نوین همچون نانو، سلول های بنیادی و خصوصا فناوری لیزر از خطاهایی که در این حوزه ممکن است رخ دهد، جلوگیری کند.

 

یازدهمین کنگره پزشکی لیزری ایران در روزهای ۶ تا ۸ دی ماه در تهران برگزار می شود.

ارسال نظر برای " همه بیماری ها و عوارض جسمی با لیزر قابل درمان نیستند "

دیدگاه شما

*

code