ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه طب سنتی تاثیر مصرف گل سرخ بر بیماران دیابتی
  • ۵ آذر, ۱۳۹۶ در ۱:۲۱ ب.ظ
  • دسته بندی : طب سنتی
  • کد خبر : 9219333871
  • بازدید: 592
مصرف گل سرخ برای بیماران دیابتی توصیه می‌شود

تاثیر مصرف گل سرخ بر بیماران دیابتی

تاثیر مصرف گل سرخ بر بیماران دیابتی

عضو هیئت علمی علوم پایه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مصرف گل سرخ برای بیماران دیابتی توصیه می‌شود و قند خون را کاهش می دهد.

تاثیر مصرف گل سرخ بر بیماران دیابتی

به گزارش دیبی گرام،ابراهیم اسفندیاری اظهار داشت:

 

با توجه به اینکه سالهاست در قالب یک طرح پژوهشی اثر گل سرخ بر بهبود بیماری آلزایمر را انجام دادیم و به نتیجه رسیدیم در این طرح مشاهده شده بیماران دیابتی که مبتلا به آلزایمر هم بودند با مصرف گل سرخ، قند خون آنها کاهش یافته است.

 

وی بیان داشت: بر همین اساس، در یک پروژه جدا اثر گل سرخ و دیابت را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

عضو هیئت علمی علوم پایه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد:‌ ادویه‌هایی مثل زنجبیل، دارچین و زعفران؛ نیز با اندک تفاوت‌هایی، اثرات مشابهی روی مغز دارند و می‌توانند آثار گل سرخ را تقویت کند.

 

وی اضافه کرد: استفاده روزانه و مستمر از عطرهای مطمئن و اصیل ترجیحا عطر گل سرخ برای تقویت حافظه و پیشگیری و تخفیف علائم آلزایمر، و درمان افسردگی توصیه می شود.

 

اسفندیاری ادامه داد:‌ در صورت بروز عارضه اسهال، از داروهای ضد اسهال حاوی ترکیبات آنتی کولینرژیک نباید استفاده شود، اما مصرف قرص دی فنوکسیلات یک عدد در شبانه روز به خوبی این نوع اسهال را کنترل می کند.

 

وی گفت: برای درمان افراد مبتلا به فراموشی سالمندی، و بیماران آلزایمر هیچگاه درمان نباید قطع شود، حتی اگر علائم بیماری رفع شود.

 

عضو هیئت علمی علوم پایه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: برای سهولت مصرف می توان پودر گل سرخ را با مقداری عسل طبیعی مخلوط کرد و بعد از غذا آن را به صورت یک مربای غلیظ در همان حد و اندازه مصرف کرد.

جدیدترین مقاله ها :  تأثیر درمان با گلی بنکلامید یا ویلداگلیپتین بر تغییرات گلوکز
ارسال نظر برای " تاثیر مصرف گل سرخ بر بیماران دیابتی "

دیدگاه شما

*

code