ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی آسیب‌های شدیدی قرنیه چشم با استفاده از لنزهای تماسی
لنزهای اجاره ای و عفونت هایی که سلامت چشم را تهدید می کند

آسیب‌های شدیدی قرنیه چشم با استفاده از لنزهای تماسی

آسیب‌های شدیدی قرنیه چشم با استفاده از لنزهای تماسی

رئیس انجمن چشم‌پزشکان ایران ضمن هشدار در مورد استفاده از لنزهای تماسی اجاره‌ای در آرایشگاه‌ها،‌ گفت: استفاده از لنزهای تماسی باید با مشورت پزشک باشد زیرا در غیر این صورت آسیب‌های شدیدی قرنیه چشم را تهدید می‌کند.

به گزارش دیبی گرام،دکتر محمود جباروند در آستانه برگزاری کنگره سالیانه انجمن چشم‌پزشکان درخصوص عفونت ‌های خارجی چشم اظهار کرد:

 

این عفونت‌ها منشأ‌های مختلفی همچون میکروبی، قارچی و ویروسی دارند؛ عفونت‌های میکروبی می‌تواند در اثر استفاده از لنزهای تماسی بروز یابند و آسیب به قرنیه چشم را به همراه داشته باشند که در صورت درمان نشدن به موقع سوراخ شدن قرنیه و نابینایی را به دنبال خواهند داشت.

 

رئیس انجمن چشم‌پزشکان ایران ادامه داد: عفونت‌های چشمی در صورتی که به موقع تشخیص داده شوند، در سه تا ۶ ماه درمان کامل خواهند شد و در صورت تشخیص دیرهنگام آسیب قرنیه را به همراه دارد.

 

جباروند در مورد استفاده از لنزهای تماسی بدون مشورت چشم‌پزشک هشدار داد و گفت: امروزه آرایشگاه‌های زنانه نیز مبادرت به فروش لنزهای تماسی کرده که این مساله سلامت چشم افراد را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

وی گفت: سالم بودن لبه پلک، نبود التهاب پلک و اختلالات لایه اشکی همچنین سالم بودن سطح کره چشم از جمله مسائلی است که باید توسط چشم‌پزشک مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت لنز تجویز شود.

 

رئیس انجمن چشم‌پزشکان ایران خاطرنشان کرد:‌ امروزه لنزهای اجاره‌ای در آرایشگاه‌ها ارائه می شود در صورتی که این مساله بسیار خطرناک بوده و می‌تواند مشکلات بسیار زیادی برای افراد به همراه داشته باشد.

 

جباروند در مورد جراحی‌هایی که برای رفع عیوب انکساری استفاده می‌شود، گفت: روش‌های کنونی شامل انواع مختلفی همچون PRK، لیزیک و لازک است که این اعمال در همه افراد قابل انجام نیست از جمله افرادی که دوبینی بالا، قرنیه نازک یا قوز قرنیه داشته باشند.

جدیدترین مقاله ها :  تولید پانسمان هیدروژلی شفاف

 

وی در مورد عوارض احتمالی این جراحی ها اظهار کرد: هر عمل جراحی ممکن است با عوارضی همراه باشد ولی مهم کنترل این عوارض است همچنین قبل از عمل جراحی باید شرایط بیمار درنظرگرفته شود.

 

رئیس انجمن چشم‌پزشکان ایران خاطرنشان کرد: در افرادی که مطالعات طولانی‌ مدت به ویژه شب هنگام دارند و مدام از رایانه استفاده می‌کنند و در سن جوانی هستند، احتمال برگشت عیوب انکساری پس از جراحی وجود دارد، بنابراین به همه این افراد پس از جراحی توصیه می‌شود شب‌هنگام از فونت‌های کوچک وسایل رایانه ای استفاده نکنند.

ارسال نظر برای " آسیب‌های شدیدی قرنیه چشم با استفاده از لنزهای تماسی "

دیدگاه شما

*

code