ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت دیابت بارداری ارتباط افزایش خطر ابتلا به دیابت بارداری با بلوغ زودرس زنان

ارتباط افزایش خطر ابتلا به دیابت بارداری با بلوغ زودرس زنان

ارتباط افزایش خطر ابتلا به دیابت بارداری با بلوغ زودرس زنان

تحقیقات جدید نشان داده است احتمال ابتلا به دیابت حاملگی برای زنانی که سن بلوغ آنها در یازده سالگی یا زودتر بوده است دو برابر بیش از دخترانی با سن بلوغ طبیعی، است.

ارتباط افزایش خطر ابتلا به دیابت بارداری با بلوغ زودرس زنان

به گزارش دیبی گرام،محققان دانشگاه کوئینزلند با بررسی ۴۷۰۰ زن که سن شروع چرخه‌ی قاعدگی آنها یازده سالگی یا زودتر و یا ۱۳سالگی بود، به این یافته‌ها دست یافتند.

 

اطلاعات و داده‌ها در این پژوهش از مطالعه‌ی طولی سلامت زنان در استرالیا بدست آمد.

نتایج این آنالیزها نشان داد احتمال ابتلا به دیابت بارداری برای زنانی که اولین قاعدگی آنها در سن یازده سالگی یا جوانتر آغاز شده است ۵۰ در صد بیشتر است.

این ارتباط حتی پس از در نظر گرفتن متغیرهایی نظیر وزن، نمایه‌ی توده بدنی و شیوه‌ی زندگی همچنان مشاهده می شود.

دکتر  Schoenaker گفت: این یافته‌ها می‌تواند به پزشکان کمک کند که از زنانی که قصد بارداری دارند در مورد سن اولین قاعدگی آنها  سوال کرده و بتوانند افراد در معرض خطر زیاد برای دیابت بارداری را شناسایی نمایند.

 دیابت بارداری خطر وجود عوارض را برای مادر و کودک افزایش می‌دهد، پرفسور Mishra محقق ارشد این مطالعه بر این باور است که این  یافته‌ها اهمیت ویژه‌ای دارند زیرا به مطالعات آتی شکل خواهند داد.

او افزود: تیم تحقیقاتی ما نشان داده است که بلوغ زودرس همچنین می‌تواند خطر بروز سایر عوارض سلامت را افزایش دهد، محققان باید به مطالعه‌ی این موضوع که اهمیت خاصی برای بهداشت عمومی با توجه به روند جهانی شروع سن قاعدگی در سنین پایین‌تر دارد، بپردازند.

بخش زیادی از زنانی که در حین بارداری به دیابت مبتلا می‌شوند دارای اضافه وزن بوده یا چاق هستند و بهتر است به زنانی که بلوغ زودرس داشته ‌اند، کنترل وزن قبل از بارداری برای کمک به کاهش خطر بروز دیابت حاملگی، توصیه شود.

جدیدترین مقاله ها :  خطر قند خون بالا در دوران بارداری

 در حالیکه داشتن وزن سلامت قبل از بارداری مهم است، اما تغییرات هورمونی این خطر را افزایش می‌دهد و محققان معتقدند به مطالعات بیشتری برای بررسی مکانیزم‌های زمینه‌ای این ارتباط نیاز دارند.

این یافته‌ها در مجله‌ی آمریکایی Epidemiology منتشر شد.

ارسال نظر برای " ارتباط افزایش خطر ابتلا به دیابت بارداری با بلوغ زودرس زنان "

دیدگاه شما

*

code