ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی بروز کمتر از یک درصد از سرطان های جهان در ایران

بروز کمتر از یک درصد از سرطان های جهان در ایران

بروز کمتر از یک درصد از سرطان های جهان در ایران

دبیرانجمن سرطان ایران با بیان اینکه وقوع سونامی سرطان در ایران با واقعیات آماری وعلمی مطابقت ندارد، گفت:براساس آمارهای بین المللی کمتر از یک درصد از سرطان های جهان در ایران بروز پیدا می کند که این موضوع نشان دهنده سونامی سرطان در ایران نیست.

بروز کمتر از یک درصد از سرطان های جهان در ایران

به گزارش دیبی گرام،دکتر فرهاد سمیعی  در حاشیه دومین کنگره بین المللی عفونت در پیوند و سرطان افزود:

 

بروز سرطان در ایران کمتر از متوسط جهان است؛ آنچه توجه دست اندرکاران و متخصصان را در سال های اخیر جلب کرده، افزایش این بیماری است.

دبیر انجمن سرطان ایران با اشاره به اینکه تعداد مبتلایان به سرطان با افزایش سن بیشتر می شود، بیان کرد: میزان بروز این بیماری در کشور ما در حال افزایش است.

این موضوع نگرانی هایی را ایجاد کرده و باید تمام اصول علمی را برای پیشگیری، تشخیص زودرس و درمان بکار گیریم.

 

وی بهترین توصیه برای مبتلا نشدن به سرطان را رعایت سبک سالم زندگی دانست و گفت: از موضوعات مختلف تغذیه ای غلط و عادات نامناسب مانند سیگار و قلیان کشیدن و حتی مواد مخدر باید به شدت خودداری کرد.

 

سمیعی عدم تحرک را یک معضل بزرگ در زندگی ماشینی دانست و گفت: مصرف کمتر غذاهای چرب، انجام ورزش و وزن مناسب در کنار سبک زندگی سالم و تحرک بدنی مناسب سبب می شود تا ما در بسیار مواقع از ابتلا به سرطان ها به دور باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۸ تا ۴۰ درصد سرطان ها ناشی از مسائل محیطی و سبک ناسالم زندگی است، گفت: سرطان ها با عادات غذایی و عوامل محیطی در ارتباط هستند.

 

دبیر انجمن سرطان ایران با اشاره به اینکه برخی از سرطان ها توزیع جغرافیایی در کشور دارند، گفت: سرطان مری در خطه شمال و لرستان بیشتر مشاهده می شود در حالی که سرطان معده را در مناطق جنوبی بیشتر بروز پیدا می کند.

جدیدترین مقاله ها :  شناسایی علت کاهش حافظه ناشی از پیری

 

وی به سرطان های شایع در مردان و زنلان اشاره کرد و گفت: در زنان سرطان سینه و در مردان سرطان معده شایع ترین تومورهای بدن هستند. برخلاف دنیا که سرطان ریه در مردان رتبه اول را دارد در کشور ما این سرطان رتبه چهارم یا پنجم قرار دارد.

 

دبیر انجمن سرطان ایران ادامه داد که بعد از سرطان خون، دومین سرطان شایع در کودکان تومور مغز است.

دومین کنگره بین المللی عفونت در پیوند و سرطان از امروز ( ۸ آذر ماه) در هتل اسپیناس آغاز به کار کرد و تا ۱۰آذر ماه بکار خود ادامه می دهد.

ارسال نظر برای " بروز کمتر از یک درصد از سرطان های جهان در ایران "

دیدگاه شما

*

code