ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی مدیریت تجویز خون و فرآورده های آن

مدیریت تجویز خون و فرآورده های آن

مدیریت تجویز خون و فرآورده های آن

رئیس سیزدهمین کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد گفت: مدیریت تجویز خون و فرآورده های آن هزینه های درمانی را کاهش می دهد و امکان انتقال بیماری های منتقله از طریق خون را به حداقل می رساند.

به گزارش دیبی گرام،دکتر علیرضا سلیمی در آستانه برگزاری سیزدهمین کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد اظهار کرد:

 

در دنیا تغییرات زیادی حاصل شده است و تجویز سنتی خون کمتر انجام می شود؛ از این رو به منظور ارتقای سطح آگاهی متخصصان این حوزه روش های جدید با همکاری سازمان انتقال خون در این کنگره ارائه می شود.

 

وی گفت: رشته مدیریت و کنترل درد در سال های اخیر در ایران مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از متخصصان بیهوشی دوره های تکمیلی را در این زمینه طی می کنند.

 

رئیس سیزدهمین کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد با اشاره به این که ۵۰درصد تجویز خون در سراسر دنیا توسط متخصصان بیهوشی انجام می‌شود، گفت: هفته گذشته به نام مدیریت تزریق خون نامگذاری شده بود، در همین راستا در سیزدهمین کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد از مهمانان خارجی برجسته این حوزه دعوت شده تا بتوانیم این بحث را نهادینه کنیم.

 

سلیمی با بیان اینکه در سیزدهمین کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد محورهای مختلف مطرح خواهد شد، افزود: رشته بیهوشی شاخه های متعددی اعم از کار در اتاق عمل، ICU، کنترل و مدیریت درد دارد و تلاش شده در این کنگره تا حد امکان تمام این شاخه ها مورد توجه قرار گیرد.

 

وی درخصوص درد و روش های کنترل درد اظهار کرد: دردها به طور کلی به دو نوع حاد و مزمن تقسیم می شوند؛ دردهای حاد بیشتر شامل دردهای پس از اعمال جراحی هستند و با کنترل درد علاوه بر کمک به بیمار تلاش می شود وضعیت جسمانی بیمار نیز زودتر بهبود یابد.

جدیدترین مقاله ها :  شایع ترین عامل آسیب به کلیه کودکان ریفلاکس ادرار است

 

سلیمی خاطرنشان کرد: دردهای مزمن نیز شاخه‌های مختلف داشته که دردهای سرطانی نوعی از آن است که در کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد در زمینه هر دو نوع دردهای حاد و مزمن مطالبی اعم از روش های تشخیص و علت درد همچنین جدیدترین درمان های درد ارائه خواهد شد.

 

سیزدهمین کنگره آنستزیولوژی، مراقبت ویژه و مدیریت درد در روزهای ۱۴ تا ۱۷ آذرماه ‌جاری در سالن همایش‌های برج میلاد تهران با حضور اساتید و صاحبنظران داخل و خارج از کشور برگزار می‌شود.

ارسال نظر برای " مدیریت تجویز خون و فرآورده های آن "

دیدگاه شما

*

code