ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت مصرف میوه‌ی تازه و کاهش خطر ابتلا به دیابت و عوارض آن
شیوع کمتر دیابت و کاهش بروز عوارض دیابت

مصرف میوه‌ی تازه و کاهش خطر ابتلا به دیابت و عوارض آن

مصرف میوه‌ی تازه و کاهش خطر ابتلا به دیابت و عوارض آن

در یک مطالعه ی جدید مشخص گردید که مصرف بیشتر میوه های تازه با شیوع کمتر دیابت و کاهش بروز عوارض دیابت در یک جمعیت از افراد چینی در ارتباط است.

مصرف میوه‌ی تازه و کاهش خطر ابتلا به دیابت و عوارض آن

به گزارش دیبی گرام، در یک مقاله‌ی پژوهشی که در مجله‌ی PLOS Medicine منتشر گردید، دکترHuaidong از دانشگاه آکسفورد و همکارانش اعلام کردند که  مصرف بیشتر میوه‌های تازه با کاهش شیوع دیابت و کاهش بروز عوارض آن در یک جمعیت چینی در ارتباط می‌باشد.

 

اگر چه فواید بهداشتی رژیم‌های غذایی از جمله میوه‌جات و سبزیجات تازه به خوبی شناخته شده است اما به دلیل وجود قند درمیوه‌ها عدم اطمینانی درباره‌ی ارتباط آن با خطر ابتلا به دیابت و عوارض عروقی این بیماری وجود دارد.

دکتر DU و همکارانش با بررسی حدود ۵۰۰ هزار نفر از بیوبانک China Kadoorie در طی ۷۷ سال دوره‌ی پیگیری، موارد جدید دیابت را ثبت کرده و میزان بروز بیماریهای عروقی و  مرگ در افرادی که پیش از آغاز مطالعه به دیابت مبتلا بودند را بررسی کردند.

محققان دریافتند در افرادیکه در گزارشات آنها به مصرف مقادیر زیادی میوه‌ی تازه، اشاره شده بود، خطر ابتلا به دیابت در مقایسه با سایر شرکت کنندگان کمتر است(adjusted hazard ratio [aHR] 0.88, 95% CI 0.83-0.93)، که معادل با کاهش ۰٫۲درصدی  خطر مطلق دیابت در طی ۵ سال بود.

در افراد مبتلا به دیابت مصرف مقادیر بیشتری میوه‌ی تازه با کاهش خطر مرگ‌ و میر (aHR 0.83, 95% CI 0.74-0.93 per 100g fruit/d)که معادل  با کاهش ۱٫۹  درصدی خطر مطلق مرگ و میر در طی ۵ سال است، در ارتباط بود.

همچنین این افراد با عوارض میکرووسکولار و ماکروسکولار کمتری روبرو بودند.

جدیدترین مقاله ها :  تاثیر دیابت بر لثه و دندان ها

دکتر DU و همکارانش تاکید کردند که علاوه بر فواید سلامت مصرف میوه‌جات تازه، ارزش یافته‌های آنها برای جمعیت ‌های آسیایی اینست  که معمولاً مصرف میوه توسط افراد مبتلا به دیابت محدود است.

محدودیت اصلی این مطالعه، مشاهداتی بودن آن است به همین دلیل اثرات مصرف میوه به سختی از سایر ویژگی‌های رژیمی و رفتاری شرکت کنندگان قابل تفکیک می باشد.

ارسال نظر برای " مصرف میوه‌ی تازه و کاهش خطر ابتلا به دیابت و عوارض آن "

دیدگاه شما

*

code