ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸
خانه بهداشت و سلامت پیشگیری از خشک شدن چشم‌

پیشگیری از خشک شدن چشم‌

پیشگیری از خشک شدن چشم‌

یک متخصص چشم با اشاره به اینکه استفاده طولانی مدت از مانیتور، لپ‌تاب و گوشی تلفن همراه سبب بروز خشکی چشم می‌شود، افزود: فاصله مناسب مانتیور تا چشم باید حدود 15 تا 20 سانتی‌متر باشد.

به گزارش دیبی گرام،دکتر محمد‌رضا فرتوک‌زاده  درباره راههای پیشگیری از ضعیف‌ شدن چشم‌ها در زمان استفاده از فضاهای مجازی اظهار کرد:

 

امروزه فضاهای مجازی در همه‌ دنیا حتی شهرها و روستاها به شدت مورد استفاده قرار گرفته است و هرچقدر سن استفاده پایین‌تر باشد به خصوص در کودکان سبب بروز آسیب‌ به چشم‌ها می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در زمان استفاده از فضاهای مجازی باید بهداشت کار جهت پیشگیری از خشک شدن چشم‌ها انجام شود، افزود: استفاده از گوش‌ها و کامپیوترهایی که ۲ الی ۳ سانت ضخامت دارند اشعه آسیب رسانی به چشم‌ها وارد نمی‌کند اما اگر افراد از کامپوترهای قدیمی که صفحه مانیتور آن ضخامت دارد در محل کار به مدت طولانی استفاده ‌کنند ضرورت دارد از عینک‌های مخصوص آنتی یو وی و آنتی رفلکس بدون شماره استفاده کنند.

 

این متخصص چشم یادآور شد: نگاه کردن طولانی مدت به مانتیور سبب شده تا چشم‌ها باز بمانند و در نهایت سبب خشک شدن آنها شود اما در صورت عادی به دلیل اینکه افراد به جاهای مختلف نگاه می‌کنند و به طور مداوم پلک می‌زنند سبب شده تا چشم آنها خسیس باشد و احساس خشکی و یا ابتلا به خشکی وجود نداشته باشد.

 

فرتوک‌زاده عنوان کرد: نگاه کردن به تلوزیون و کامپیوتر به خصوص در محل کار یا هنگام تماشای فیلم و بازی سبب شده تا افراد جهت دقت بیشتر چشم‌ها را طور مداوم باز نگه دارند و حتی جلوی پلک ارادی را نیز بگیرند که این امر سبب خشکی، سوزش، خارش، قرمزی و ناراحتی چشم می‌شود.

جدیدترین مقاله ها :  بلایی که گرما بر سر سیستم گوارش می‌آورد

 

وی با اشاره به اینکه برای محافظت از چشم‌ها باید هر چند ثانیه یکبار پلک‌ها را باز و بسته کنیم، اضافه کرد: چشم‌ها  نباید به طور مستقیم در معرض تهویه هوا قرار بگیرند چراکه این امر سبب تبخیر اشک ‌و خشک شدن غدد اشکی می‌شود.

 

این متخصص چشم تاکید کرد: فاصله مناسب مانتیور تا چشم باید حدود ۱۵ الی ۲۰ درجه باشد و نوع نگاه باید از نگاه کردن افقی پایین‌تر باشد تا چشم کمتر خشک شود همچنین در هنگام استفاده از مانیتور، موبایل و تبلت باید استراحت چشم‌ها انجام شود و به اطراف نگاه کرد.

ارسال نظر برای " پیشگیری از خشک شدن چشم‌ "

دیدگاه شما

*

code