ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۲۹ فروردین , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی برگزاری هفته جهانی آگاهی از مغز در سراسر کشور

برگزاری هفته جهانی آگاهی از مغز در سراسر کشور

برگزاری هفته جهانی آگاهی از مغز در سراسر کشور

هفته جهانی آگاهی از مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی اوایل اسفند ماه امسال درسطح کشور برگزار می شود.

برگزاری هفته جهانی آگاهی از مغز در سراسر کشور

به گزارش دیبی گرام،هفته آگاهی از مغز یک رویداد سالانه است که از سال ۱۹۹۶ به طور رسمی در هفته سوم ماه مارس (اسفندماه) آغاز می شود و درسال ۲۰۱۴ در بیش از ۵۵ کشور و در قالب ۸۶ کمپین در نقاط جهان برگزار شد.

 

به منظور برگزاری هرچه بهتر این رویداد، نشست هم اندیشی با حضور مسوولان و نمایندگان سازمان ها، نهادها، انجمن های علمی و مراکز مردم نهاد(سمن ها)، برای ایجاد همکاری، هماهنگی و تشریک مساعی، در محل ستاد علوم و فن آوری های شناختی در تهران برگزار شد و ضمن ارائه پیشنهاداتی در خصوص نحوه برگزاری بهتر هفته آگاهی از مغز، بر ساده بودن فهم اطلاعات، استمرار تبلیغات، فعالیت های مستمر پژوهشی و بهره گیری از بخش های مختلف در حوزه های ستادی و اجرایی در سطح کشور تاکید شد.

 

در این نشست، محمدتقی جغتایی مشاور ارشد ستاد علوم شناختی در امر آموزش و ترویج اعلام کرد: با حمایت ها و برنامه ریزی های ستاد علوم شناختی، برنامه های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از مغز با هدف حفظ و ارتقای آن و افزایش دانش در جامعه تدوین و در حال اجرا است.

 

دکتر جغتایی افزود: هفته آگاهی از مغز امسال برای سومین بار متوالی در کشور برگزار خواهد شد تا ضمن ارایه آموزش ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری ها و اختلالات در حوزه های مغز بویژه در کودکان برای پیشگیری و درمان آن فراهم شود.

 

مشاور ارشد ستاد علوم شناختی یادآورشد: استفاده ازتمامی ظرفیت ها، امکانات و پتانسیل ها برای ارتقای فعالیت های مغزی و راه های گسترش دانش مغز از جمله سیاست های ستاد علوم شناختی است.

جدیدترین مقاله ها :  فشارخون بالا در کودکان

 

هفته آگاهی از مغز، با حمایت های ستاد علوم شناختی و همکاری مراکز و نهادها از چهارم تا دهم اسفندماه امسال در نقاط مختلف کشور برگزار می شود.

ارسال نظر برای " برگزاری هفته جهانی آگاهی از مغز در سراسر کشور "

دیدگاه شما

*

code