ads_developerspro
امروز :‌ جمعه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی ایران در تولید سلول های بنیادی پوست جزو ۱۳ کشور برتر دنیاست

ایران در تولید سلول های بنیادی پوست جزو ۱۳ کشور برتر دنیاست

ایران در تولید سلول های بنیادی پوست جزو 13 کشور برتر دنیاست

رئیس مرکز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران به تولید اولین محصول سلول های بنیادی پوست در کشور اشاره کرد و گفت: ایران با راه اندازی خط تولید این محصول جزو 13 کشور برتر دنیا در زمینه تولید سلول های بنیادی پوست و محصولات پوستی قرار گرفت.

ایران در تولید سلول های بنیادی پوست جزو ۱۳ کشور برتر دنیاست

به گزارش دیبی گرام،دکتر محمد علی نیلفروش زاده روز یکشنبه در مراسم رونمایی اولین محصول سلول بنیادی پوست در مرکز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود:

 

۳ محصول دیگر در این زمینه طی ۶ ماه آینده تولید می شود که با این شرایط ایران جزو ۵ کشور تولید کننده بیش از ۲ محصول در این زمینه قرار خواهد گرفت.
وی به پیشرفت ها در زمینه سلول های بنیادی در حوزه پوست اشاره کرد و گفت: شرکت های بنیادی بازساختی در آمریکا بالاترین تعداد را دارد که ۳۴۹ شرکت در آمریکا، ۱۸۵ شرکت در کشورهای اروپایی و ۱۱۲ شرکت در کشورهای آسیایی فعال هستند.

 

نیلفروش زاده با اشاره به محصولات در بازار حوزه طب بازساختی در دنیا اشاره کرد و افزود: پوست و محصولات زخم های مقام به درمان و بافت پوست بیش از ۵۰ درصد حیطه طب بازساختی را تشکیل می دهد.

 

وی ادامه داد که آمریکا در توزیع محصولات طب بازساختی در حوزه پوست، بالاترین رتبه را دارد و بعد از آن انگلیس و سپس کشورهایی مانند فرانسه، کره ، سوئد و سنگاپور قرار دارند.
نیلفروش زاده به رشد سریع مقالات علمی در این زمینه اشاره کرد و گفت: در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۲۰ مقاله در حوزه پوست در دنیا منتشر شده و در ایران هم در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ رشد سریع داشته که مقالات منتشره از ۲۴ مقاله به دو برابر افزایش یافته است.

 

وی ادامه داد مشارکت مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در تولید این محصول بسیار موثر بوده و با ادامه این روند به موفقیت های بزرگی دست خواهیم یافت .
وی ارتقا بهبودی و کاهش زمان درمان را از مزیت های این محصول اعلام کرد و گفت: هرچند درصد بهبودی بستگی به نوع زخم دارد اما این محصول از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد می تواند برخی از زخم ها را بهبود دهد.

جدیدترین مقاله ها :  عوارض ناشی از انفجار و سوختگی موادمحترقه غیرقابل برگشت است

 

نیلفروش زاده با شاره به اینکه کار تحقیقاتی این محصول از سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز شده است، ادامه داد در هنگام فعالیت های تحقیقاتی برای تولید این محصول خیلی از بیماران تا ۱۰۰ درصد بهبود یافته اند.

 

رئیس مرکز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: این محصول جزو اولین محصول سلول بنیادی در کشور ما است که مجوز لازم را از سازمان غذا و دارو دریافت کرده و دارای کاربرد بالینی است.

 

نیلفروش زاده با اشاره به اینکه پیشرفت کشور در حوزه پوست توهم نیست، اظهار کرد: کشور ما با بهره گیری از ظرفیت محققان و پژوهشگران به موفقیت های خوب دست یافته است.
وی به مشارکت محققان سایر مراکز تحقیقاتی در این زمینه از جمله رویان اشاره کرد و گفت: در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های کشور کارهای بزرگ تحقیقاتی در حال انجام است.

ارسال نظر برای " ایران در تولید سلول های بنیادی پوست جزو ۱۳ کشور برتر دنیاست "

دیدگاه شما

*

code