ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۲۹ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت ارتباط مصرف زیاد قهوه با خطر سندرم متابولیک در دیابت نوع ۱
  • ۲۶ بهمن, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۶ ب.ظ
  • دسته بندی : دیابت
  • کد خبر : 9219336524
  • بازدید: 285
مصرف قهوه در میان افراد مبتلا به دیابت نوع 1

ارتباط مصرف زیاد قهوه با خطر سندرم متابولیک در دیابت نوع ۱

ارتباط مصرف زیاد قهوه با خطر سندرم متابولیک در دیابت نوع 1

آخرین یافته های دانشمندان دانشگاه هلسینکی، که حاصل بررسی چندین مطالعه در سال های اخیر بر روی ارتباط قهوه، دیابت و متابولیسم است، نشان می دهد: خطر ابتلا به سندرم متابولیک در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 که حداقل پنج فنجان قهوه در روز می نوشند، ممکن است در مقایسه با افرادی که قهوه ی کمتری مصرف می کنند، افزایش یابد.

ارتباط مصرف زیاد قهوه با خطر سندرم متابولیک در دیابت نوع ۱

به گزارش دیبی گرام،در سال گذشته، یک مطالعه بین المللی نشان داد که مصرف قهوه ی بیشتر باعث کاهش خطر مرگ، از جمله در میان افراد مبتلا به دیابت شده است.

 

همچنین در سال ۲۰۱۷، گزارشی در مورد مصرف منظم قهوه با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ منتشر شد.

در حالی که این مطالعه ی جدید نشان می دهد مصرف قهوه در میان افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ ممکن است دارای جنبه های منفی بر سلامتی این افراد باشد، در مطالعات آینده، دانشمندان باید این ارتباط را مورد بررسی قرار داده و تایید کنند.


محققان داده های ۱۰۴۰ بزرگسال مبتلا به دیابت نوع ۱ را که بر اساس میزان مصرف قهوه در ۴ گروه طبقه بندی شدند، بررسی کرده و ارتباطات بالقوه ی مصرف قهوه را با سندرم متابولیک تعیین کردند.


این بررسی نشان داد که مصرف متوسط قهوه(۳ تا ۵ فنجان در روز) و مصرف زیاد قهوه (۵+ فنجان) احتمال شیوع سندرم متابولیک را افزایش می دهد. سندرم متابولیک وضعیتی است که به داشتن حداقل سه عامل خطر: چاقی، فشار خون بالا، قند خون بالا، غلظت تری گلیسیرید بالا و / یا کاهش کلسترولHDL ، اطلاق می شود.

این یافته ها صرفنظر از در نظر گرفتن سن، جنسیت، مصرف انرژی، مصرف الکل، سیگار کشیدن و یا فعالیت بدنی ثابت باقی ماند.علاوه بر این، افزایش مصرف قهوه همچنین با اختلال مقاومت به انسولین در میان شرکت کنندگان همراه بود.

اما محققان تاکید کردند این بیشتر یک ارتباط است و نباید به عنوان یک هشدار برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ بمنظور کاهش شدید یا قطع مصرف قهوه تلقی شود.
محققان گفتند: اینکه مصرف قهوه بر اساس عادت دارای اثر منفی یا مفید بر سلامت است باید در جمعیت بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱، در مطالعات آینده بررسی گردد.

یافته های این تحقیق به صورت آنلاین در مجله Nutrition, Metabolism and Cardiovascular Diseases منتشر شد.

جدیدترین مقاله ها :  آجیل شور خط قرمز مبتلایان به پرفشاری خون
ارسال نظر برای " ارتباط مصرف زیاد قهوه با خطر سندرم متابولیک در دیابت نوع ۱ "

دیدگاه شما

*

code