ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۲۷ اسفند , ۱۳۹۷
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی بیمه‌ از دستگاه کنترل دائمی قند خون و آموزش دیابت حمایت کند

بیمه‌ از دستگاه کنترل دائمی قند خون و آموزش دیابت حمایت کند

بیمه‌ از دستگاه کنترل دائمی قند خون و آموزش دیابت حمایت کند

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران مهمترین چالش پیش‌روی دیابت در ایران را شیوع روزافزون این بیماری و نقص آموزش به افراد دیابتی عنوان کرد.

بیمه‌ از دستگاه کنترل دائمی قند خون و آموزش دیابت حمایت کند

به گزارش دیبی گرام،علیرضا استقامتی در حاشیه برگزاری همایش سران دیابت به روش‌های جدید کنترل قند خون در افراد دیابتی اشاره کرد و گفت:

 

در حال حاضر بیشتر افراد دیابتی با استفاده از دستگاه اندازه گیری نسبت به کنترل قند خون خود اقدام می کنند، در حالیکه این روش که با گرفتن خون از نوک انگشتان انجام می‌شود، شاید برای بسیاری از این بیماران مقدور نباشد.

 

 

استقامتی با بیان این مطلب که افرادی که انسولین تزریق می‌کنند، هر لحظه امکان تغییر قند خون در آنها وجود دارد، افزود: امروزه دستگاههای کنترل دائمی قند خون جایگزین روشهای قبلی شده است.

 

 

وی توضیح داد: این دستگاههای کنترل دائمی قند خون دو نوع هستند، یک نوع آن با مراجعه به مراکزی و خرید آنها امکان پذیر می‌شود و نوع دیگر به صورت یک نوع موبایل است که زیر پوست فرد قرار گرفته و با لمس آن از روی پوست، امکان کنترل دائمی قند خون فراهم می‌شود.

 

 

استقامتی با اشاره به گران بودن و قیمت بالای این دستگاهها تاکید کرد: در حال حاضر این دستگاهها وارد کشور شده اما اگر توسط بیمه‌ها حمایت شوند، قطعاً افراد بیشتری می‌توانند از این نوع دستگاهها برای کنترل دائمی قند خون خود استفاده کنند.

 

 

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه مهمترین چالش پیش روی دیابت در کشورمان را شیوع روزافزون دیابت عنوان کرد و گفت: در طول سال‌های اخیر حداقل ۳۵ درصد بر تعداد افراد دیابتی کشور افزوده شده و متاسفانه روز به روز نیز در حال افزایش است.

جدیدترین مقاله ها :  هپاتیت کبد ناشی از گیاهان دارویی

 

 

استقامتی چالش دوم در کنترل دیابت را نقص آموزش عنوان کرد و افزود: دیابت یک بیماری مزمن است که می‌بایست بر موضوع خودتوانمندسازی بیماران تاکید شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه این آموزش‌ها توسط بیمه‌ها به رسمیت شناخته نمی‌شود و همین مسئله باعث شده آموزش به بیماران در کشورمان رو به کاهش برود.

ارسال نظر برای " بیمه‌ از دستگاه کنترل دائمی قند خون و آموزش دیابت حمایت کند "

دیدگاه شما

*

code