ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۲۹ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت ارتباط ناامنی غذایی با افزایش HbA1c در میان نوجوانان مبتلا به دیابت نوع ۱
  • ۱ اسفند, ۱۳۹۶ در ۱:۲۱ ب.ظ
  • دسته بندی : دیابت
  • کد خبر : 9219336698
  • بازدید: 253

ارتباط ناامنی غذایی با افزایش HbA1c در میان نوجوانان مبتلا به دیابت نوع ۱

ارتباط ناامنی غذایی با افزایش HbA1c در میان نوجوانان مبتلا به دیابت نوع 1

بر اساس تحقیقات پژوهشگران آمریکایی، کنترل قند خون نوجوانان مبتلا به دیابت نوع 1 که دسترسی محدودی به غذاهای مغذی و سالم دارند، ضعیف است. احتمال افزایش هموگلوبینA1c   نوجوانانی که با ناامنی غذایی(FI) ، یا محدودیت در دسترس بودن مواد مغذی، سالم و مناسب روبرو هستند، بالاتر است و این افراد بیشتر به دلایل مرتبط با دیابت، به بیمارستان مراجعه کنند.

به گزارش دیبی گرام،محققان از مدتها پیش می دانستند که رژیم غذایی و سبک زندگی نامناسب با کنترل ضعیف قند خون در میان کودکان مبتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط دارد، بنابراین دانشمندان دانشگاه واشنگتن در سیاتل به بررسی چنین ارتباط مشابهی در نوجوانان مبتلا به دیابت نوع ۱ پرداختند.

 


محققان داده های ۲۲۶ نوجوان مبتلا به دیابت نوع ۱ را که میانگین سنی آنها ۱۵ سال و متوسط ​​مدت ابتلا آنها به دیابت نوع یک، ۷٫۵ سال بود، تجزیه و تحلیل کردند.
ناامنی غذایی یا FI  با استفاده از ماژول the Household Food Security Survey، که شرایط و رفتارهای معمول خانوارها را تعیین می کند و این که آیا آنها قادر به برآورده ساختن نیازهای غذایی اولیه برای فرزندانشان هستند، مورد ارزیابی قرار گرفت.

 


به طور کلی، شيوع ناامنی غذایی در میان نوجوانان ۱۹درصد بود، که بيشتر از شيوع ملی ناامنی غذایی در کل جمعیت آمريکا(۱۲٫۷ درصد) است.

در مجموع ۷٫۱ درصد از شرکت کنندگان، امنیت غذایی بسیار پایینی داشتند.

 


محققان اعلام کردند: در مقایسه با کودکان خانواده هایی که از امنیت غذایی برخوردارند، افرادی که با ناامنی غذایی مواجههستند، ۲٫۶۴ برابر بیشتر از کنترل ضعیف قند خون رنج می برند و تقریبا سه برابر بیشتر در بخش اورژانس بیمارستان بستری می شوند.
محققان گفتند: تلاش های هدفمندی باید برای کاهش ناامنی غذایی در میان نوجوانان مبتلا به دیابت نوع ۱ انجام شود.

 

 

این یافته ها به صورت آنلاین در مجله Diabetes Research and Clinical Practice منتشر شده است.

جدیدترین مقاله ها :  داروی دیابت علائم فراموشی را از بین می‌برد
ارسال نظر برای " ارتباط ناامنی غذایی با افزایش HbA1c در میان نوجوانان مبتلا به دیابت نوع ۱ "

دیدگاه شما

*

code