ads_developerspro
امروز :‌ جمعه, ۲ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت ابداع درمانهای جدید برای دیابت نوع ۱ با میکروبیوتای روده
  • ۵ اسفند, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۶ ب.ظ
  • دسته بندی : دیابت
  • کد خبر : 9219336816
  • بازدید: 307
جلوگیری از دیابت نوع 1

ابداع درمانهای جدید برای دیابت نوع ۱ با میکروبیوتای روده

ابداع درمانهای جدید برای دیابت نوع 1 با میکروبیوتای روده

نظارت بر میکروبیوتای روده میتواند نقش مهمی در تعیین موفقیت درمان دیابت نوع 1 بازی کند. میکروبیوتای روده جامعه ای از انواع بسیار متفاوتی از باکتریهایی می باشد که در روده زندگی می کنند.

به گزارش دیبی گرام،باکتری هایی که در روده های ما زندگی می کنند نقش بسیار مهمی در سلامت و متابولیسم فرد بازی می کنند و تغییرات در تنوع این باکتری ها یک عامل پیش بینی کننده برای سلامت فرد است.

 


یک تیم از محققان استرالیایی از دانشگاه کوئینزلند به بررسی منشأ تغییرات میکروبیوتای روده در دیابت نوع ۱ پرداختند. آنها می خواستند دلایل زیست محیطی، ژنتیکی یا هر دو را، در بروز این تغییرات بررسی کنند.
در این مطالعه میکروبیوتای روده ی جوندگان در معرض خطر بالای دیابت نوع ۱ بررسی گردید.

 

 

محققانتفاوت ترکیب باکتریهای روده ی این حیوانات را با میکروبیوتای روده ی حیواناتی که از نظر ژنتیکی در برابر این بیماری محافظت شده بودند، مقایسه نمودند. این آنالیز نشان داد جمعیت باکتری های  Clostridiales، Lachnospiraceae  و Ruminococcus در جوندگانی که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به دیابت نوع ۱ بودند، کاهش یافته است.

 

محققان دریافتند که ایمونوتراپی این جوندگان می تواند تغییرات در میکروبیوتای روده ی آنها را به حالت طبیعی برگرداند.ایمونوتراپی با استفاده از داروها بمنظور افزایش تعداد سلول های Tنظارتی(Tregs)  در سیستم ایمنی برای کمک به جلوگیری از دیابت نوع ۱ انجام شد.
دکتر Emma Hamilton-Williams، رهبر این مطالعه، گفت: این تحقیق نشان داده است که یک جزء ژنتیکی در بروز تغییرات میکروبیوتا نقش دارد که پاسخ ایمنی در تنظیم آن دخالت می کند.

 

 

این بدان معنا است که تغییراتی که در میکروبیوتای روده ی این حیوانات ایجاد می شود؛ قبل از ظهور علایم دیابت نوع ۱ رخ می دهد، درنتیجه این تغییرات عوارض جانبی دیابت نوع ۱ نیستند. بنابراین درمان هایی که میکروبیوتا را هدف قرار می دهند، می توانند در پیشگیری از دیابت نوع ۱ در آینده موثر باشند.
سپس محققان با بررسی اطلاعات ۱۳۹۲ نفر از گروه کوهورت TwinUK،- یک گروه تحقیقاتی که تقریبا ۱۲ هزار دوقلو در آن حضور داشتند-، این یافته ها را تأیید کردند.

جدیدترین مقاله ها :  نگرانی در مورد ایمنی داروهای دیابت نوع 2 در هند

 

 

داده ها حاكی از آن بود كه فراوانی جمعیت باكتری های Clostridiales،Lachnospiraceae  و Ruminococcus با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۱ مرتبط است.با این حال، محققان خاطر نشان کردند که به یک مجموعه از داده های بزرگتر برای تایید این مطلب با تفاوت آماری معنی دار، نیاز دارند.

 


محققان نتیجه گیری نمودند که تغییرات در عوامل خطر ژنتیکی دیابت نوع ۱ بر جمعیت باکتری های روده تأثیر می گذارد.علاوه بر این، تحقیقات آنها نشان داد که با نظارت بر میکروبیوتای روده ای می تواند پاسخ به ایمونوتراپی را تعیین نمود. یافته های این تحقیق در مجله Microbiome منتشر شده است.

ارسال نظر برای " ابداع درمانهای جدید برای دیابت نوع ۱ با میکروبیوتای روده "

دیدگاه شما

*

code