ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه دیابت تحولی در مدیریت دیابت با FreeStyle Libre
مانیتور قند خون  FreeStyle Libre در یک ارزیابی مستقل تحسین شد

تحولی در مدیریت دیابت با FreeStyle Libre

تحولی در مدیریت دیابت با FreeStyle Libre

یک ارزیابی مستقل از FreeStyle Libre ساخت شرکت  Abbott Diabetes Care  نشان می دهد که این ابزار که یک دستگاه کوچک نظارت بر قند خون(a flash glucose monitoring device) است و می تواند میزان گلوکز موجود در خون و نمودارهای تغییرات آن را نشان دهد، نیاز به آزمایش مکرر قند خون با گلوکومتر(گرفتن خون از انگشت) را کاهش داده و در مدیریت دیابت در بسیاری از بیماران تحولی اساسی ایجاد کرده است.

به گزارش دیبی گرام،افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، معمولا باید بین ۴ تا ۱۰ آزمایش قند خون در روز انجام دهند، که مسلما بار و زحمت قابل توجهی را بر آنها تحمیل می کند و در عین حال آزمایش قند خون با گلوکومتر، بر خلاف نتایج  و نمودارهای ارائه شده توسطدستگاه Libre، هیچ نشانه ای از نوسانات یا پایداری گلوکز ارائه نمی دهد.

 


در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷، سیستم بهداشت و درمان بریتانیا، دستگاه Libre  را با تجویز پزشک، تحت پوشش بیمه قرار داد.

در حالی که بیماران بسیاری خواهان استفاده از این دستگاه هستند، سیاست های محلی برای تعیین افراد واجد شرایط برای دریافت این فن آوری بر اساس تشخیص پزشک، در حال حاضر در نقاط مختلف انگلستان متفاوت است.

 


در این بررسی که توسط دکتر Lalantha Leelarathna، مشاور و متخصص دیابت در بیمارستان Manchester Royal Infirmary و دکتر Emma Wilmot از بیمارستان های آموزشی Derby انجام شد، داده هایی که از مطالعات بالینی استخراج و در مورد چگونگی دریافت دستگاه توسط کاربران و چالش های بالقوه ای که بیماران در استفاده از این فن آوری با آن مواجه هستند، بحث شد.

 

نویسندگان در گزارش خود ابراز داشتند که استفاده از دستگاهLibre به دلیل بهبود مقدار  HbA1c، کاهش میزان هیپوگلایسمی، رضایتمندی کاربر و میزان کم عوارض جانبی موفقیت آمیز بوده است.  

 

 

قابلیت سازگاری این دستگاه باسیستم عاملهای مختلف برای بررسی روند داده ها، قدرت دیگر این دستگاه است که توسط نویسندگان به آن توجه شده است.
این بررسی نشان می دهد که انجام تحقیقات بیشتر در زیر گروه های خاصی از بیماران مانند نوجوانان و جوانان، برای تأیید اثربخشی دستگاه Libre، ضروری است.

 

جدیدترین مقاله ها :  دیابت نوع 3


دکتر ویلموت اظهار داشت: از نظر ما FreeStyle Libre پیشرفت قابل توجهی در مدیریت دیابت محسوب می شود.

بسیاری از کاربران آن را به عنوان یک ابزار ” life changing” توصیف می کنند.چالش فعلی در انگلستان حصول اطمینان از دسترسی افراد مبتلا به دیابت به این دستگاه است.

 

ما خوشحال هستیم که این دستگاه از ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ جزو تعرفه های دارویی NHS قرار گرفته است.

 

این مقاله، در the Diabetic Medicine journal منتشر گردید.

ارسال نظر برای " تحولی در مدیریت دیابت با FreeStyle Libre "

دیدگاه شما

*

code