ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی ابداع یک پچ شفاف برای تشخیص تهدیدهای خطرناک مواد غذایی

ابداع یک پچ شفاف برای تشخیص تهدیدهای خطرناک مواد غذایی

ابداع یک پچ شفاف برای تشخیص تهدیدهای خطرناک مواد غذایی

محققان کانادایی با ابداع یک پچ شفاف آزمایش نشان می دهند که آیا گوشت و یا سایر مواد غذایی برای مصرف سالم هستند و یا باید آنها را دور انداخت .

ابداع یک پچ شفاف برای تشخیص تهدیدهای خطرناک مواد غذایی

به گزارش دیبی گرام،این پچ شفاف آزمایش که با همکاری تنگاتنگ محققان مهندسی شیمی و مکانیک دانشگاه مک مستر و محققان بیوشیمی این دانشگاه ابداع شده است، با مولکول های بی ضرری چاپ شده است که می توانند بروز آلودگی را بر مواد غذایی نشان دهند.

 

این پچ را می توان مستقیم به بسته بندی های مواد غذایی اضافه کرد تا در آنجا وجود پاتوژن های مضر مانند ایی کولی و سالمونلا را کنترل کند.

 

این فناوری جدید که امروز در مجله تحقیقاتی ACS Nano توصیف شده است این پتانسیل را دارد که جایگزین تاریخ مصرف مواد غذایی و نوشیدنی ها شود.

 

هانیه یوسفی دانشجوی کارشناسی ارشد و مشاور تحقیقاتی دانشکده مهندسی مک مستر، گفت: در آینده روش بسیار مطمئن تری نسبت به تاریخ انقضای چاپ شده بر روی مواد خوارکی برای اطمینان از سلامت آنها در دست دارید.

 

وی افزود: این پچ در صورت وجود پاتوژن در مواد غذایی بسته بندی شده و یا نوشیدنی ها، سیگنالی در داخل بسته بندی ایجاد می کند که می توان آن را با استفاده از یک تلفن هوشمند و یا یک ابزار ساده دیگر خواند.

 

وی بیان داشت: که این آزمایش بر محتوی مواد غذایی داخل بسته بندی تاثیری ندارد.

جدیدترین مقاله ها :  درمان خشکی چشم
ارسال نظر برای " ابداع یک پچ شفاف برای تشخیص تهدیدهای خطرناک مواد غذایی "

دیدگاه شما

*

code