ads_developerspro
امروز :‌ پنج شنبه, ۲۹ فروردین , ۱۳۹۸
خانه بهداشت و سلامت مهم ترین علل خروپف
خیلی خروپف کنید سکته می کنید

مهم ترین علل خروپف

مهم ترین علل خروپف

بر اساس مطالعات جدید، شب زنده داری خطر ابتلا به انواع دیابت، مشکلات روحی و حتی مرگ زودرس را افزایش می‌دهد.

به گزارش دیبی گرام،یک متخصص گوش و حلق و بینی در نشست خبری انجمن خواب ایران  اظهار کرد:از هر چهار مرد و از هر ۱۰ زن یک نفر به این اختلال مبتلا هستند که در زنان پس از دوران یائسگی میزان شیوع آن به اندازه مردان می شود.

 

 

وی افزود:افرادی که خروپف می کنند و در طول روز خواب آلودگی و خستگی دارند، افرادی که خروپف می کنند و فشار خون بالا دارند و افرادی که خروپف همراه با خرناس در حین خواب دارند، ممکن است به وقفه تنفسی و انسداد راه های هوایی مبتلا باشند و این افراد به دلیل این که در این حالت میزان اکسیژن خون کاهش می یابد، با احتمال بروز سکته بیشتری مواجه هستند.

 

ایشان اظهار کرد:بسیاری از بیمارانی که دارای مشکل انسداد هوایی هستند با شکایت از خروپف به پزشک مراجعه می کنند؛ این بیماران ممکن است به مشکلات همزمان دیگری مانند بیماری ریوی، اختلال خواب، خواب آلودگی، سردردهای صبحگاهی و کسالت های روزانه نیز دچار باشند.

 

وی گفت:پس از انجام تست خواب و اطمینان از انسداد هوایی بیمار، آندوسکوپی در حین خواب روی بیمار انجام می شود، به این صورت که بیمار در اتاق عمل با دارو خوابانده می شود و مسیر راه هوایی بیمار از بینی تا تارهای صوتی بررسی می شود و به صورت هدفمند به درمان بیمار از طریق جراحی یا استفاده از دستگاه سی پپ می پردازیم.

 

یک دکتر متخصص مغز و اعصاب و مدیر گروه مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی (ره) نیز با تاکید بر لزوم خواب کافی شبانه گفت:افراد در سنین مختلف به هفت تا ۹ساعت خواب شبانه نیاز دارند و جایگزین کردن آن با خواب روزانه، فرد را از نظر سیستم عصبی با مشکل مواجه می کند.

 

جدیدترین مقاله ها :  جلوگیری از آسیب به ریه در خانه تکانی

وی افزود:خواب باید متعادل باشد زیرا کم خوابی و خواب زیاد سبب ایجاد تاثیرات منفی بر عملکرد سیستم مغز و اعصاب افراد دارد.

ایشان همچنین گفت:مهمترین عارضه کم خوابی تشنج است و افرادی که مستعد تشنج باشند، ممکن است حین خواب دچار تشنجشوند. هر چند افرادی هم که مستعد این عارضه نیستند، با احتمال تشنج در خواب روبه رو هستند.

 

وی افزود:میگرن های آخر هفته نیز از عوارض پرخوابی است و بسیاری از افرادی که عادت به زیاد خوابیدن ندارند در صورتی که در روزهای تعطیل بیشتر از حد معمول بخوابند، ممکن است با سردردهای میگرنی در هنگام بیدار شدن روبه رو شوند.

ارسال نظر برای " مهم ترین علل خروپف "

دیدگاه شما

*

code