ads_developerspro
امروز :‌ جمعه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۸
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی نشانه سلامت مغز با محکم دست دادن

نشانه سلامت مغز با محکم دست دادن

نشانه سلامت مغز با محکم دست دادن

نتایج یک مطالعه نشان می دهد، افرادی که محکم دست می دهند در حل مشکلات، آزمون های حافظه و استدلال آوری بهتر عمل می کنند.

نشانه سلامت مغز با محکم دست دادن

به گزارش دیبی گرام،این مطالعه که توسط محققان دانشگاه ماساچوست آمریکا انجام شد، نشان می دهد که میزان قدرت جسمانی افراد در میانسالی می تواند پیشگویی برای سلامت مغز آنها باشد.

 

این مطالعه نشان داد افرادی که قدرت دست بیشتری دارند، در حل مشکلات، آزمون های حافظه و استدلال آوری بهتر عمل می کنند و واکنش سریع تری به محرک ها دارند.

 

محققان در این مطالعه با بررسی داده های بیش از ۴۷۵ هزار نفر همچنین متوجه شدند که ورزش می تواند روش خوبی برای تقویت قدرت مغز باشد.

 

 

پیش از این نیز مطالعات نشان دادند، افرادی که قدرت ضعیف تری در دستان خود دارند، میزان کاهش ماده سفید در مغز آنها بیشتر است؛ ماده سفید سلول هایی هستند که مانند کابل هایی مناطق مغز را بهم متصل می کنند.

 

مطالعه اخیر نشان داد، افرادی که قدرت دست قویتری دارند، در مدت ۲دقیقه مشکلات منطقی بیشتری را حل می کنند و اعداد بیشتری را از یک فهرست به یاد آورند؛ همچنین این افراد به یک محرک بصری سریعتر واکنش نشان می دهند.

 

با این حال محققان با اشاره به اینکه ارتباط واضحی که میان قدرت عضلانی و سلامت مغز مشاهده می شود، خاطر نشان کردند، اکنون لازم است مطالعات بیشتری انجام شود تا متوجه شویم آیا کارهایی که باعث تقویت عضلات می شود مانند ورزش های استقامتی می تواند موجب تقویت سلامت مغز شود یا خیر.

 

این مطالعه که در مجله Schizophrenia Bulletin منتشر شده است نشان می دهد که قدرت دست می تواند پیشگوی توانایی های ذهنی در افراد ۴۰ تا ۵۵ ساله و همچنین افراد بالای ۵۵ سال باشد.

جدیدترین مقاله ها :  روشی سریع و موثر برای تشخیص سرطان کبد
ارسال نظر برای " نشانه سلامت مغز با محکم دست دادن "

دیدگاه شما

*

code