ads_developerspro
امروز :‌ سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت افزایش باکتری های مفید در روده با رژیم غذایی مدیترانه ای

افزایش باکتری های مفید در روده با رژیم غذایی مدیترانه ای

افزایش باکتری های مفید در روده با رژیم غذایی مدیترانه ای

محققان نشان دادند دلیل دیگری برای تبعیت از یک رژیم غذایی مدیترانه ای وجود دارد و آن فواید این رژیم برای روده ی شما است.دانشمندان مرکز پزشکی Wake Forest Baptist دریافتند که خوردن یک رژیم غذایی مبتنی بر مواد گیاهی، باکتری های خوبی که در روده زندگی می کنند را تا 7 درصد افزایش می دهد، در حالی که رژیم های غذایی مبتنی بر گوشت ( رژیم غذایی غربی) تنها سبب افزایش 0.5 درصدی باکتریهای خوب در روده می شوند.

افزایش باکتری های مفید در روده با رژیم غذایی مدیترانه ای

به گزارش دیبی گرام،محققان نشان دادند دلیل دیگری برای تبعیت از یک رژیم غذایی مدیترانه ای وجود دارد و آن فواید این رژیم برای روده ی شما است.

 

دانشمندان مرکز پزشکی Wake Forest Baptist دریافتند که خوردن یک رژیم غذایی مبتنی بر مواد گیاهی، باکتری های خوبی که در روده زندگی می کنند را تا ۷ درصد افزایش می دهد، در حالی که رژیم های غذایی مبتنی بر گوشت ( رژیم غذایی غربی) تنها سبب افزایش ۰٫۵ درصدی باکتریهای خوب در روده می شوند.

 


تیم تحقیقاتی با استفاده از یک مدل حیوانی، این مطالعه را به منظور تقلید از رژیم های غذایی غربی و مدیترانه ای که می توان آنها را در طول یک دوره ی زمانی پایدار، کنترل و تحلیل نمود، طراحی کردند.

نویسنده اصلی این مطالعه، پرفسور Hariom Yadav، استادیار پزشکی مولکولی و میکروب شناسی و ایمونولوژی گفت: مطالعات دراز مدت، بر اطلاعاتی که معمولا افراد در مورد مصرف مواد خوراکی خود در پاسخ به پرسشنامه ها گزارش می دهند، متکی می باشد بنابراین میزان مصرف مواد مغذی در این مطالعات تخمینی است.
یافته های این تحقیق در مجلهFrontiers in Nutrition منتشر شده است.

 


در یک مطالعه ی پیش بالینی، پریماتهایی غیر از انسانی، به طور تصادفی برای شرکت در گروههای رژیم غذایی غربی یا مدیترانه تقسیم شدند و به مدت ۳۰ ماه مورد مطالعه قرار گرفتند.

رژیم غربی حاوی گوشت خوک، گوشت گاو، کره، تخم مرغ، کلسترول، شربت ذرت با قند فروکتوز و سوکروز بود، در حالی که رژیم غذایی مدیترانه ای شامل روغن ماهی، روغن زیتون، گوشت ماهی، کره، تخم مرغ، آرد گندم سیاه و لوبیای گاربانزو، آرد گندم کامل، آب سبزیجات، پوره ی میوه جات و سوکروز بود.هر دوی رژیمهای غذایی دارای کالری یکسانی بودند.

 

جدیدترین مقاله ها :  کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی در افراد مبتلا به دیابت

در پایان ۳۰ ماه، تیمپرفسور Yadav، میکروبیوم روده – باکتری خوب و بد که در دستگاه گوارش زندگی می کند – را در هر گروه رژیم غذایی از طریق نمونه های مدفوع تجزیه و تحلیل کردند.آنها دریافتند که تنوع باکتری های روده در گروه رژیم غذایی مدیترانه به میزان قابل توجهی بالاتر از گروه رژیم غذایی غربی است.

 پرفسور Yadavگفت: ما حدود ۲ میلیارد باکتری خوب و بد داریم که در روده ی ما زندگی می کنند.اگر باکتری ها تنها از یک نوع خاص باشند و به درستی متوازن نباشند، سلامت ما به خطر می افتد.


او افزود: مطالعه ی ما نشان داد که باکتری های خوب، عمدتا لاکتوباسیلوس، که اکثر آنها پروبیوتیک هستند، به طور معنی داری در گروه رژیم غذایی مدیترانه افزایش یافته اند، داده های این مطالعه می تواند برای درک اندرکنش رژیم غذایی و میکروبیوم در انسان و تاثیر آن بر چاقی، دیابت نوع ۲ و بیماریهای قلبی عروقی و اختلالات روانی مفید باشد.

ارسال نظر برای " افزایش باکتری های مفید در روده با رژیم غذایی مدیترانه ای "

دیدگاه شما

*

code