ads_developerspro
امروز :‌ سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت تاثیر لیراگلوتید در کاهش حملات قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲
افراد مبتلا به دیابت نوع 2

تاثیر لیراگلوتید در کاهش حملات قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

تاثیر لیراگلوتید در کاهش حملات قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2

لیراگلوتید داروی دیابت می تواند در کاهش حملات قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 موثر باشد.

تاثیر لیراگلوتید در کاهش حملات قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

به گزارش دیبی گرام،لیراگلوتید داروی دیابت می تواند در کاهش حملات قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ موثر باشد.لیراگلوتید، با نامهای Victoza و Saxenda به بازار عرضه شده است، این دارو یک آنالوگGLP-1  است که با کمک به کاهش اشتها و کند نمودن جذب مواد غذایی، سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کاهش می دهد.

 

از آنجایی که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به انفارکتوس میوکارد (حمله قلبی) هستند، محققان اثرات لیراگلوتید را در مطالعه ی اثر لیراگلوتید و اقدام علیه دیابت – مطالعه ی نتایج قلبی و عروقیلیراگلوتید ((LEADER بررسی کردند.

 

در این مطالعه ی جدید، گروهی از دانشمندان، ۹،۳۴۰ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ که خطر ابتلا آنها به بیماری قلبی عروقی بالا بود را مورد بررسی قرار دادند.در مجموع به ۴،۶۶۸ نفر لیراگلوتید و  به ۴،۶۷۲ نفر دارونما داده شد.

 

نتایج نشان داد که لیراگلوتیدبه طور قابل توجهی سبب کاهش خطر ابتلا به عوارض قلبی عروقی عمده (از جمله سکته مغزی و حمله قلبی غیرکشنده) در مقایسه با پلاسبو می گردد، همچنین سبب کاهش خطر ابتلا به اولین حمله قلبی در بیماران در معرض خطر می شود.

 

محققان گفتند: لیراگلوتید، تعداد کل رویدادهای MI را در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ که در معرض خطر بالایی هستند، کاهش می دهد، اما بین گروه های درمان تفاوت معنی داری در توزیع انواع این رویدادها مشاهده نشد.

 

جدیدترین مقاله ها :  کلید قطع ارتباط چاقی با دیابت


با این حال، تفاوت های عددی در برخی از انواع زیر گروه های این رویدادها در گروه های درمان نشان می دهد که لیراگلوتید همچنین ممکن است بر پیامدهای بالینیMI  تأثیر گذارد.
در سال گذشته، ویکتوزاتاییدیه اتحادیه اروپا را برای درمان خطرات قلبی عروقی در دیابت نوع ۲ دریافت کرد، و این یافته های جدید وزن بیشتری را به مزایای استفاده از این دارو افزوده است.

 


در حالی که مرگ و میر ناشی از انفارکتوس میوکارد در گروه لیراگلوتید نسبت به دارونما کمتر شده است، اما محققان اظهار داشتند که تجزیه و تحلیل های این مطالعه برای اندازه گیری ریسک رقابتی تنظیم نشده است و این یکی از محدودیت های این مطالعه است که سبب می شود بروز انفارکتوس قلبی شدید در مواردی با مرگ ناشی از عوارض قلبی و عروقی، جایگزین شده باشد.

 

این یافته ها در مجله ی American Journal of Cardiology منتشر شده است

ارسال نظر برای " تاثیر لیراگلوتید در کاهش حملات قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ "

دیدگاه شما

*

code