ads_developerspro
امروز :‌ سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت جلوگیری از اشتباه در تشخیص دیابت با یک آزمایش خون ساده

جلوگیری از اشتباه در تشخیص دیابت با یک آزمایش خون ساده

جلوگیری از اشتباه در تشخیص دیابت با یک آزمایش خون ساده

آزمایش خون ساده ی C پپتید که با عنوان "transformational" توصیف شده است، می تواند به شناسایی نوع نادری از دیابت نوع 1 که در آن انسولین بطورکلی تولید نمی شود، کمک کند.

جلوگیری از اشتباه در تشخیص دیابت با یک آزمایش خون ساده

به گزارش دیبی گرام،آزمایش خون ساده ی C پپتید که با عنوان “transformational” توصیف شده است، می تواند به شناسایی نوع نادری از دیابت نوع ۱ که در آن انسولین بطورکلی تولید نمی شود، کمک کند.

 

محققان بیمارستان عمومی غربی در ادینبورگ می گویند که آزمایش C پپتید به پزشکان اجازه می دهد تا موارد نادرتر دیابت را که اغلب با روش استاندارد قابل تشخیص نمی باشند، شناسایی کنند.
هزینه ی این آزمایش تنها ۶ پوند است و می تواند به تعیین اینکه آیا فرد به نوع دیگری از دیابت مبتلا می باشد و ممکن است به انسولین برای کنترل بیماری خود نیاز نداشته باشد، کمک کند.

 


پروفسور Mark Strachan، مشاور دیابت و غدد درون ریز در بیمارستان غربی عمومی، گفت: اگر روزی بتوان ابتلای فرد به نوع ژنتیکی دیابت را تشخیص داد، این موضوع می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای بر زندگی بیمار بر جا گذارد، همچنین، اگر ما بتوانیم دریابیم که یک فرد به نوع دیگری از دیابت مانند دیابت نوع ۲ مبتلا می باشد، ممکن است بتوانیم درمان با انسولین را با داروهای خوراکی تعویض کنیم، بنابراین من فکر می کنم این یک آزمایش بسیار مهم و بالقوه تحول آفرین است.

 

گاهی اوقات بیماران قبل از اینکه تشخیص دهند که به یک نوع ژنتیکی دیابت مبتلا هستند، سالها تحت درمان برای دیابت نوع ۱ قرار می گیرند.

برای یکی از بیماران بنام سوفی فلمینگ، در کودکی دیابت نوع ۱ تشخیص داده شده بود، او از یک پمپ انسولین برای کنترل قند خون خود استفاده می کرد تا اینکه باردار شد و پزشکان یک آزمایش خون معمولی برای او انجام دادند و کشف کردند که او به نوع نادری از دیابت مبتلا است.

 

جدیدترین مقاله ها :  دیابت بارداری ممکن است منجر به رشد بیش از حد جنین شود


او به بی بی سی گفت: این تشخیص، طرح درمان من را تغییر داد، پزشکان تزریق انسولین را برای من متوقف کرده و برایم قرص هایی را تجویز کردند که سطح قند خون من را کنترل می کند.

 


سوفی گفت: این قابل باور نبود، من در واقع چند روز همچنان از پمپ انسولین خود استفاده می کردم حتی برای شش هفته پمپ انسولینم را در کنار تختم نگه داشتم، زیرا پس از ۲۷ سال، من فکر نمی کردم چیزی بجز انسولین بتواند قند خون مرا کنترل نماید.

ارسال نظر برای " جلوگیری از اشتباه در تشخیص دیابت با یک آزمایش خون ساده "

دیدگاه شما

*

code