ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت جلوگیری از هیپوگلیسمی در هنگام ورزش
بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1

جلوگیری از هیپوگلیسمی در هنگام ورزش

جلوگیری از هیپوگلیسمی در هنگام ورزش

یک سیستم حلقه بسته که انسولین و همچنین گلوکاگون را در اختیار بدن بیمار قرار می دهد و قادر است ورزش را تشخیص دهد، باعث کاهش میزان هیپوگلیسمی (افت قند خون) در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 گردید.

به گزارش دیبی گرام،یک سیستم حلقه بسته که انسولین و همچنین گلوکاگون را در اختیار بدن بیمار قرار می دهد و قادر است ورزش را تشخیص دهد، باعث کاهش میزان هیپوگلیسمی (افت قند خون) در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۱ گردید.

 

محققان آمریکایی بر این باورند که این یافته ها قابل توجه هستند، زیرا در سیستم های رایج تحویل خودکار انسولین در دیابت نوع ۱، هیپوگلیسمی مرتبط با فعالیت ورزشی، همچنان یک موضوع نگران کننده است.

 


یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه بهداشت و علوم اورگان در پورتلند این فرضیه را پیشنهاد کرد که افزودن گلوکاگون به یک سیستم بسته ی تحویل انسولین میتواند این مشکل را حل کند. قبلا نشان داده شده بود که یک سیستم هورمون دوگانه به نام iLet ، که به نام پانکراس بیونیک نیز شناخته می شود، قادر به کاهش هیپوگلایسمی است.

 


محققان از ۲۰ فرد بزرگسال مبتلا به دیابت نوع ۱ برای شرکت در یک مطالعه ی تصادفی به مدت ۴ روز ثبت نام کردند.

این افراد بطور تصادفی در چهار روش درمانی: سیستم لوپ بسته با هورمون دوگانه (انسولین و همچنین گلوکاگون)، سیستم لوپ بسته با یک هورمون تکی (فقط انسولین)، سیستم تعلیق پیش بینی کننده ی افت قند خون و ادامه ی مراقبت فعلی، شرکت کردند.

 

سیستم لوپ بسته با هورمون دوگانه از یک سیستم نظارت مداوم بر قند خون(CGM) ساخت شرکت دکسکام بنامDexcom G5 ، یک تلفن Google Nexus و یک پمپ انسولین t:slim تشکیل شده بود.

 

در هر گروه درمانی، از شرکت کنندگان خواسته شد در سه جلسه ی تمرین هوازی با شدت متوسط ​​شرکت کنند. کمترین میانگین زمانی هیپوگلیسمی در طی دوره تمرینات ورزشی در گروه درمان با سیستم لوپ بسته با هورمون دوگانه و همچنین در طول تمام مطالعه ی چهار روزه مشاهده شد.

 

جدیدترین مقاله ها :  کمک به بهبود کنترل قند خون در دیابت نوع 1


نویسندگان گفتند: ورزش یک چالش در کنترل دیابت نوع ۱ است، زیرا انواع مختلفی از تمرینات ورزشی وجود دارد که هر یک بر متابولیسم گلوکز به روشهای مختلفی تاثیر می گذارند.

 

 

در اینجا ما از یک سیستم حلقوی خودکار با دو هورمون که قابلیت استفاده در طول ورزش را دارد، استفاده نمودیم، این سیستم از سیستم تک هورمونی قابل استفاده در ورزش و از سیستم تعلیق انسولین بر اساس پیش بینی افت قند خون، در کاهش هیپوگلیسمی، بهتر عمل نمود. این سیستم ارزش گلوکاگون را در مدیریت گلوکز در طی تمرینات ورزشی نشان می دهد.

 

محققان اضافه کردند که به علت ایجاد حالت تهوع در برخی از شرکت کنندگان، گلوکاگون بهتر است قبل از تمرینات ورزشی و با دوز پایین تری برای کاهش خطر عوارض جانبی به بدن بیمار تحویل داده شود.

 

یافته های این تحقیق بصورت آنلاین در مجله ی Diabetes Care منتشر گردید.

ارسال نظر برای " جلوگیری از هیپوگلیسمی در هنگام ورزش "

دیدگاه شما

*

code