ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت تاثیر چرت زدن در میانه ی روز در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲
  • ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۳ ب.ظ
  • دسته بندی : دیابت
  • کد خبر : 9219338435
  • بازدید: 403

تاثیر چرت زدن در میانه ی روز در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

تاثیر چرت زدن در میانه ی روز در افراد مبتلا به دیابت نوع 2

محققان می گویند: چرت زدن در میانه ی روز ممکن است اثرات بهداشتی متفاوتی را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بر جا گذارد.

تاثیر چرت زدن در میانه ی روز در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

به گزارش دیبی گرام،محققان می گویند: چرت زدن در میانه ی روز ممکن است اثرات بهداشتی متفاوتی را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بر جا گذارد.

 


رابطه ی پیچیده ای بین خواب و دیابت وجود دارد، به همین منظور محققان ژاپنی به بررسی ارتباط چرت زدن در میانه ی روز و تاثیر آن بر مدت زمان خواب شبانه و کنترل قند خون پرداختند.
آنها تقریبا از ۴۰۰ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ یا اختلال تحمل گلوکز ثبت نام کرده و از آنها خواستند تا الگوهای خواب خود را در پاسخهای خود به یک پرسشنامه، مشخص کنند.

 


داده ها بر اساس مدت زمان خواب، کیفیت خواب، بیدار شدن در طول شب و مدت زمان خواب در طی زمان روشنایی روز، جمع آوری شد.همچنین آزمایش خون از شرکت کنندگان برای اندازه گیری سطح HbA1c  آنها انجام گردید.

 

یافته ها نشان می دهد که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که زمان خواب آنها در طول شب کوتاه است، می توانند از مزایای خوابیدن در طی روز بهرمند شوند.ظاهرا خوابیدن در طی روز، کم خوابی شبانه را جبران می کند و عواقب منفی بهداشتی مرتبط با آن، مانند کنترل قند خون ضعیفتر را نیز معکوس می نماید.

 

کسانی که شش ساعت یا بیشتر در طی ۲۴ ساعت می خوابند در مقایسه با افرادی که خواب شبانه ی آنها کمتر از پنج ساعت است، کنترل قند خون بهتری دارند.با این حال، کنترل قند خون افرادی که خواب شبانه ی طولانی مدتی دارند و همچنین در روز نیز می خوابند، ضعیف است.

 

جدیدترین مقاله ها :  سبزیجات مفید برای مقابله با دیابت


به طور کلی داده های جمع آوری شده نشان می دهد که الگوهای خواب ضعیف با کنترل قند خون ضعیف در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط دارد.


محققان نتیجه گیری کردند که چرت زدن در میانه ی روزف می تواند بر بسیاری از پارامترهای وضعیت سلامت در افرادی با خواب شبانه ی طولانی، تاثیرات مضری بر جا گذارد، اما در افرادی با خواب شبانه ی کوتاه، می تواند در شرایط خاص، اثر محافظتی داشته باشد.

 

شایان ذکر است که ممکن است ما نیاز به استدلال معکوس نیز داشته باشیم.به عنوان مثال، قند خون بالاتر ممکن است احتمالا سبب کم خوابی یا خواب بیش از حد شود.یافته های این تحقیق در Sleep Medicine journal منتشر شده است.

 


یادداشت سردبیر: رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند به بهبود الگوهای خواب شما کمک کند، اگرچه همیشه خواب منظم آسان نیست، اما دلسرد نشوید،اگر از یک شیوه زندگی سالم تبعیت کنید، قند خونتان بخوبی کنترل می شود و اگر قند خون شما به خوبی کنترل شود، به شما کمک خواهد کرد تا خواب خوبی داشته باشید.

ارسال نظر برای " تاثیر چرت زدن در میانه ی روز در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ "

دیدگاه شما

*

code