ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت بررسی FDA برای داروی خوراکی کنترل دیابت نوع ۱
  • ۶ خرداد, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۰ ب.ظ
  • دسته بندی : دیابت
  • کد خبر : 9219338467
  • بازدید: 270

بررسی FDA برای داروی خوراکی کنترل دیابت نوع ۱

بررسی FDA برای داروی خوراکی کنترل دیابت نوع 1

داروی خوراکی دیابت نوع 1 که می تواند همراه با انسولین مصرف شود، توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) بررسی خواهد شد.

بررسی FDA برای داروی خوراکی کنترل دیابت نوع ۱

به گزارش دیبی گرام،داروی خوراکی دیابت نوع ۱ که می تواند همراه با انسولین مصرف شود، توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) بررسی خواهد شد.

 


دارویSotagliflozin  که با نام Zynquista به فروش می رسد(ساخت شرکت های دارویی سانوفی و​​Lexicon)، یک داروی مهار کننده ی دوگانه یSGLT1  و SGLT2 است، به این معنا که این قرص دارای دو عملکرد همزمان و متفاوت است.

 


بخش مهار کننده یSGLT1 در این دارو، با تاخیر در روند جذب گلوکز توسط روده، کمک می کند تا از افزایش قند خون پس از غذا جلوگیری شود و بخش مهار کننده ی SGLT2 به دفع شکر بیش از حد موجود در خون، توسط کلیه ها کمک می کند.

 


Zynquista  تحت آزمایشات بالینی متعددی قرار گرفته و نتایج آن نشان داده است افرادی که از این دارو استفاده کرده اند، به سطح HbA1c بهتری، بدون افزایش خطر ابتلا به هیپوگلیسمی شدید دست یافته اند.

 


یکی از مسائلی کهFDA باید در نظر بگیرد خطر ابتلا به کتواسیدوز دیابتی است. DKA دیابتی یک وضعیت جدی است که نیاز به بستری اورژانس دارد و در بعضی موارد ممکن است کشنده باشد.در یکی از تحقیقات انجام شده بر روی سوتاگلیفلوزین، ۳٪ از مصرف کنندگان این دارو، دچارDKA  شدند در حلیکه تنها ۰٫۶٪ از گروه دارونما به کتواسیدوز دیابتی مبتلا شده بودند.

 


سازندگان این دارو هم اکنون از FDA خواسته اند تا این یافته ها را از این زاویه که این دارو را برای عرضه به عموم مردم امکان پذیر کند، بررسی نمایند.

 

جدیدترین مقاله ها :  بهبود تشخیص دیابت نوع 1 با آزمایش بزاقی جدید

Zynquista همچنین به کاهش وزن افراد کمک می کند، شرکت کنندگان در یک کارآزمایی به طور متوسط، ۲٫۹۸ کیلوگرم از وزن خود را در مقایسه با افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ که این دارو برای آنها تجویز نشده بود، از دست دادند.

 

این دارو در پاسخ به افزایش تعداد افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ که به هیپوگلیسمی شدید مبتلا می شوند، ساخته شده است.

 

این خبر در همان هفته ای منتشر شد که انجمن دیابت بریتانیا اعلام کرده است که به زودی برنامهType 1  خود را آغاز می کند که هدف آن کمک به افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، برای کنترل بهتر قند خون و ترس کمتر از هیپوگلیسمی است.

ارسال نظر برای " بررسی FDA برای داروی خوراکی کنترل دیابت نوع ۱ "

دیدگاه شما

*

code