ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت کاهش ابتلا به دیابت نوع ۲ با بهبود کیفیت هوا
  • ۱۳ تیر, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۰ ب.ظ
  • دسته بندی : دیابت
  • کد خبر : 9219338842
  • بازدید: 154

کاهش ابتلا به دیابت نوع ۲ با بهبود کیفیت هوا

کاهش ابتلا به دیابت نوع 2 با بهبود کیفیت هوا

تحقیقات جدید نشان داده است کاهش آلودگی هوا می تواند منجر به کاهش میزان ابتلا به دیابت نوع 2 شود .محققان دانشگاه واشنگتن با استفاده از ماهواره های ناسا پیش بینی کردند که ابتلای سالانه ی تقریبا 15000 نفر به دیابت نوع 2 در انگلیس به علت هوای آلوده است.

به گزارش دیبی گرام،تحقیقات جدید نشان داده است کاهش آلودگی هوا می تواند منجر به کاهش میزان ابتلا به دیابت نوع ۲ شود

 

.محققان دانشگاه واشنگتن با استفاده از ماهواره های ناسا پیش بینی کردند که ابتلای سالانه ی تقریبا ۱۵۰۰۰ نفر به دیابت نوع ۲ در انگلیس به علت هوای آلوده است.
خوردن رژیم غذایی متشکل از مقادیر زیادی غذاهای فرآوری شده و شیرین و شیوه زندگی ناصحیح هر دو به طور قابل توجهی با دیابت نوع ۲ مرتبط می باشد، اما در حال حاضر این تحقیق نشان می دهد که زندگی در مناطق شهری دودآلود و آلوده نیز یکی دیگر از عامل خطر دیابت است.

 


محققان این پژوهش می گویند آلودگی هوا می تواند حداقل مسئول ابتلای یک نفر از هر ۱۰ مورد ابتلا به دیابت نوع ۲ در انگلستان باشد و افزایش آلودگی هوا می تواند این مشکل را در شهرهای آلوده ای مانند لندن بدتر کند.
دکتر زیآد العلی، استادیار پزشکی دانشگاه واشنگتن گفت: آلودگی هوا عامل اصلی بیماری است و نباید نادیده گرفته شود، در انگلستان در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۴،۹۰۰ مورد دیابت با آلودگی هوا مرتبط بوده و ۳۱،۸۰۰سال زندگی سالم از بین رفته است. بر اساس نتایج ما بسیار واضح است که آلودگی هوا با خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت ارتباط دارد.

 

آلودگی هوا در سال های اخیر بیشتر و بیشتر با دیابت نوع ۲ ارتباط داشته است، در حالی که مکانیسم دقیق این ارتباط مشخص نیست، دانشمندان پیشنهاد کرده اند که محلی که مردم در آن زندگی می کنند و درآمد آنها می تواند از عوامل مهم تاثیر گذار باشد.
یافته های جدید بر اساس تجزیه و تحلیل سلامت ۱٫۷ میلیون نظامی آمریکایی که به طور متوسط ​​بمدت ۸٫۵ سال تحت نظارت قرار گرفتند، بدست آمده است. محققان همچنین از داده های ماهواره های ناسا و خوانش های ایستگاه های زمینی برای اندازه گیری آلودگی هوا در مکان هایی که شرکت کنندگان زندگی می کردند، در این مطالعه استفاده نمودند.

جدیدترین مقاله ها :  آزمایش واکسن‌ انتروویروسی برای مقابله با دیابت نوع 1

 

این نتایج پس از آن با آمار آلودگی هوا از ۱۹۴ کشور دیگر به منظور شناسایی میزان شیوع دیابت نوع ۲ در مناطقی با آلودگی بالا مقایسه و تایید شد. نتایج این تجزیه و تحلیل نشان داد که ۳٫۲ میلیون مورد ابتلا به دیابت نوع ۲ در سراسر جهان در سال ۲۰۱۶ به دلیل آلودگی هوا بوده است. این در مجموع ۱۴درصد از موارد جدید ابتلا به این بیماری را شامل می شود.

 


تقریبا ۲۱ درصداز افرادی که در محیطی زندگی می کنند که در آن ۵ تا ۱۰ میکروگرم در متر مکعب آلودگی هوا وجود دارد، به دیابت نوع ۲ مبتلا می شوند.در مناطقی که آلودگی هوا ۱۱٫۹ تا ۱۳٫۶ میکروگرم در هر متر مکعب بود، میزان ابتلا به دیابت نوع ۲ به ۲۴ درصد افزایش یافته بود.
در لندن و دیگر شهرهای انگلستان، سطح الودگی هوا می تواند تا ۶۰ میکروگرم در هر متر مکعب افزایش یابد، در حالی که میانگین سطح آلودگی هوا در بریتانیا ۱۲ است.

 


این مطالعه در مجلهThe Lancet Planetary Health منتشر شد.
یادداشت سردبیر: واضح است که باید اقدامات لازم برای بهبود استانداردهای کیفیت هوا انجام شود و این یافته ها نشان می دهد حتی بهبودی کوچکی در کیفیت هوا می تواند به کاهش میزان دیابت نوع ۲ کمک کند.با این حال، مردم می توانند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را با کمک یک رژیم سالم و واقعی کاهش دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از برنامهLow Carb  در سایت دیابت بریتانیا بازدید کنید.

ارسال نظر برای " کاهش ابتلا به دیابت نوع ۲ با بهبود کیفیت هوا "

دیدگاه شما

*

code