ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت کاهش پیشرفت بیماری کلیوی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲
کانگلیفلوزین باعث کند شدن پیشرفت بیماری کلیوی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می شود

کاهش پیشرفت بیماری کلیوی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

کاهش پیشرفت بیماری کلیوی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2

تحقیقات نشان می دهد کهCanagliflozin ، از سرعت پیشرفت بیماری کلیوی در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 که در معرض خطر بالایی برای وقایع قلبی عروقی هستند، می کاهد.

کاهش پیشرفت بیماری کلیوی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

به گزارش دیبی گرام،تحقیقات نشان می دهد کهCanagliflozin ، از سرعت پیشرفت بیماری کلیوی در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ که در معرض خطر بالایی برای وقایع قلبی عروقی هستند، می کاهد.

 

 

Canagliflozin، که با نام تجاری Invokana بفروش می رسد، از کلاس داروهای مهار کنندهSGLT2  می باشد. این دارو به کاهش قند خون با دفع گلوکز اضافه از طریق ادرار، کمک می کند.
اثرات این دارو به ویژه تاثیر این دارو بر قلب و عروق افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، در آزمایشاتCANVAS  و CANVAS-R هم اکنون، در حال بررسی است.

این یافته های جدید که توسط دانشمندان ایالات متحده و استرالیا گزارش شده است، نشان می دهد که این دارو در مقایسه با دارونما، از کاهش عملکرد کلیه ها جلوگیری کرده و آلبومینوری (وجود پروتئین در ادرار که نشانه بیماری کلیوی است) را کاهش می دهد.

در مجموع ۱۰،۱۴۲ نفر از بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ که در معرض خطر بالایی برای وقایع قلبی و عروقی بودند، به طور تصادفی تحت درمان با کانگلیفلوزین یا پلاسبو قرار گرفتند. اینتیم تحقیقاتی تعدادی از مارکرهای کلیوی از جمله مارکرهای بیماری کلیوی مرحله ی پایانی را، در نتایج دو تحقیق که از نوامبر ۲۰۰۹ تا مارچ ۲۰۱۱ و از ژانویه ۲۰۱۴ تا مه ۲۰۱۵  انجام شده بود، ارزیابی کرد.


مرگ و میر ناشی از علل مرتبط با کلیه، در گروه کانگلیفلوزین کاهش یافته بود، در حالی که کل رویدادهای جدی کلیوی بین دو گروه مشابه بود.
 محققان گفتند: در یک تجزیه و تحلیل اکتشافی، مشخص گردید که درمان با کانگلیفلوزین با کاهش خطر از دست رفتن مداوم عملکرد کلیه ها ارتباط دارد، مصرف این دارو از کاهش EGFR جلوگیری نمود و آلبومینوری را کاهش داد.

جدیدترین مقاله ها :  معکوس شدن دیابت نوع 2 با مدیریت وزن

این نتایج از اثر حفاظتی احتمالی این دارو بر افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ حمایت می کند.
یافته های مثبت تحقیقات قبلی نشان دهنده ی مزایای کلیوی کانگلیفلوزین است.

در سال ۲۰۱۷، مطالعه ی به روز رسانی شده یCANVAS  نتایج مشابهی را ارائه داد، در حالی که یک کارآزمایی در سال ۲۰۱۶ نشان داد که تاثیر کانگلیفلوزین نسبت به glimepiride در کاهش پیشرفت بیماری کلیوی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بیشتر است.
این یافته های جدید به صورت آنلاین در The Lancet Diabetes &Endocrinologyمنتشر شده است.

ارسال نظر برای " کاهش پیشرفت بیماری کلیوی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ "

دیدگاه شما

*

code