ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت استفاده از پانکراس مصنوعی در دوران بارداری و پس از زایمان

استفاده از پانکراس مصنوعی در دوران بارداری و پس از زایمان

استفاده از پانکراس مصنوعی در دوران بارداری و پس از زایمان

تحقیقات نشان می دهد زنان مبتلا به دیابت نوع 1 که از لوزالمعده ی مصنوعی در هنگام وضع حمل استفاده می کردند، به طور متوسط در ​​82 درصد از زمان ها دارای قند خونی در محدوده ی هدف بودند.

استفاده از پانکراس مصنوعی در دوران بارداری و پس از زایمان

به گزارش دیبی گرام،تحقیقات نشان می دهد زنان مبتلا به دیابت نوع ۱ که از لوزالمعده ی مصنوعی در هنگام وضع حمل استفاده می کردند، به طور متوسط در ​​۸۲ درصد از زمان ها دارای قند خونی در محدوده ی هدف بودند.

 

 

دو تحقیق توسط محققان دانشگاه کمبریج نشان داد که زنانی که از پانکراس مصنوعی استفاده می کنند دیگر در مورد کنترل قند خون خود نگران نیستند و این دستگاه در تمام موارد در هنگام زایمان بخوبی عمل کرده است.


در این دو مطالعه، اثربخشی لوزالمعده ی مصنوعی، در طول تولد نوزاد بررسی گردید، این تکنولوژی برای تقلید از لوزالمعده مورد استفاده قرار گرفت.
پانکراس مصنوعی شامل یک مانیتور مداوم گلوکز (CGM)می باشد که به یک نرم افزار کامپیوتری و یک پمپ انسولین متصل است، همه آنها با هم کار می کنند تا در پاسخ به غلظت گلوکز، میزان انسولین مورد نیاز را محاسبه و به بدن فرد تحویل دهند.

این آخرین نتایج حاصل از دو مطالعه ی کوچک است که در آنها از زنان خواسته شد که در طول وضع حمل از پانکراس مصنوعی استفاده کنند.

در مجموع ۲۷ زن از میان ۳۲ زنی که استفاده از پانکراس مصنوعی را انتخاب کرده بودند، از این دستگاه در زمان زایمان نیز استفاده کردند.

هیچ یک از آنها هیچ گونه افت شدیدی در مقدار قند خون خود و یا مشکلات عمده در رابطه با استفاده از این تکنولوژی را گزارش نکردند.میزان قند خون آنها در ۸۲ درصد از زمانها در هنگام وضع حمل و در ۸۳ درصد از زمانها بعد از زایمان در محدوده ی هدف بود.


اکثر زنان تجربیات مثبتی را گزارش کردند، یکی از شرکت کنندگان گفت: اگر صادق باشم باید بگویم که تمام نگرانی هایم در مورد کنترل قند خون و افت قند خون را فراموش کردم.

از آنجایی که این دو مطالعه، بر روی تعداد کمی از افراد انجام شد، به آزمایشات بالینی بزرگتری برای ارزیابی مزایای استفاده از پانکراس های مصنوعی در طول زایمان و بارداری، از جمله در مقایسه با گروهی از زنان مبتلا به دیابت نوع ۱ که از این دستگاه استفاده نمی کنند(گروه کنترل)، نیاز است.

محققان می گویند که مزایای استفاده از این دستگاه قابل توجه است، زیرا پیش بینی کاهش سریع نیاز به انسولین پس از زایمان که بسیار متغیر نیز می باشد، بسیار دشوار است.

جدیدترین مقاله ها :  توجه به سلامت دانشجویان مبتلا به دیابت نوع 1

بنابراین پانکراس مصنوعی ممکن است به خصوص در تنظیم دوزهای انسولین پس از زایمان مفید باشد.

از محققان برای تحقیقات آتی در مورد اینکه چگونه زنان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند لوزالمعده های مصنوعی را در دوران بارداری به کار گیرند، دعوت به عمل آمده است.
این یافته ها در مجله Diabetes Technology & Therapeutics منتشر شده است.

ارسال نظر برای " استفاده از پانکراس مصنوعی در دوران بارداری و پس از زایمان "

دیدگاه شما

*

code