ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت ۸ موفقیت شگفت انگیز در تحقیقات دیابت

۸ موفقیت شگفت انگیز در تحقیقات دیابت

8 موفقیت شگفت انگیز در تحقیقات دیابت

دانشمندان سراسر جهان برای یافتن درمان های جدید و تکنیک هایی بهتر برای مدیریت بیماری دیابت تلاش می کنند.در اینجا برخی از آخرین پیشرفت هایی که در این زمینه انجام شده است، را برای شما بازگو می کنیم.

به گزارش دیبی گرام،دانشمندان سراسر جهان برای یافتن درمان های جدید و تکنیک هایی بهتر برای مدیریت بیماری دیابت تلاش می کنند.

 

در اینجا برخی از آخرین پیشرفت هایی که در این زمینه انجام شده است، را برای شما بازگو می کنیم:

 

 ساخت ایمپلنتهای تولید کننده ی انسولین از سلول های بنیادی

 

آزمایشات بالینی برای آزمایش دستگاه PEC-Direct ViaCyte از سال گذشته آغاز شده است. این دستگاه، یک دستگاه قابل کاشت در بدن است که به اندازه ی یک کارت اعتباری می باشد و حاوی سلول های تولید کننده ی انسولین مشتق شده از سلول های بنیادی است.
تحقیقات قبلی نشان داده است که سلولهای موجود در این نوع از ایمپلنت ها می توانند در بدن بیماران بالغ شده و بخوبی به تولید انسولین بپردازند.آزمایشات بالینی اولیه بر روی گروهی از داوطلبان از ماه ژانویه آغاز شده است، نتایج این تحقیقات جدید به زودی به ما اطلاع می دهد که آیا این تکنولوژی می تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ کمک کند؟

یک برند جدید برای سلول های بتا

 

دیابت نوع ۱ هنگامی ایجاد می شود که سیستم ایمنی بدن یک فرد، سلول های بتای او را در پانکراس(سازنده ی انسولین) از بین میبرد.اما تحقیقات نشان داد که نوع دیگری از سلول های بتای نابالغ در پانکراس همه ما پنهان شده است و دانشمندان فکر می کنند که ممکن است بتوانند از این “سلول های بتای بکر” برای بازگرداندن عملکرد پانکراس استفاده کنند.

یک دارو فشار خون معمولی

 

یک داروی فشار خون در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی می تواند با هدف دیگری مورد استفاده قرار گیرد؛ این دارو می تواند با مهار نمودن یک مولکول که در واکنش های اتوایمیون منجر به دیابت نوع ۱ نقش دارد، تا میزان زیادی بروز دیابت را کاهش دهد.این دارو کهMethyldopa  نامیده می شود، در حال حاضر برای درمان فشار خون بالا در زنان باردار و کودکان تجویز می شود.تحقیقات بر روی متیل دوپا بمنظور بررسی تاثیر آن بر کاهش بروز دیابت نوع ۱ در حال انجام است، از آنجاییکه در حال حاضر از این دارو برای کنترل فشار خون استفاده می شود،در صورت کسب نتایج مثبت، تایید آن برای این هدف جدید با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

جدیدترین مقاله ها :  درمان جدید مبتنی بر سلول، دیابت نوع 1 را درمان کرد

 پیوند منحصر به فرد

 

یک زن مبتلا به دیابت نوع ۱ شدید، یک سال را بدون تزریق انسولین از طریق یک پیوند آزمایشی، گذرانده است.
پزشکان سلولهای تولید کننده انسولین را به داخل غشای چربی در حفره ی معده ی او پیوند زدند، موفقیت این عملیات، راه را برای افرادی که لوزالمعده های مصنوعی دریافت می کنند، هموار خواهد نمود.

رژیم غذایی شدید

یک آزمایش بالینی که تنها بر روی ۲۹۸ داوطلب در انگلستان در سال گذشته انجام شد، نشان داد که یک برنامه ی سختگیرانه ی مدیریت وزن، می تواند دیابت نوع ۲ را در کسانی که وزن قابل توجهی را از دست می دهند، معکوس کند. رژیم غذایی این افراد به مدت سه تا پنج ماه تقریبا به ۸۵۰ کالری در روز محدود شد، که اغلب شامل انواع سوپ و شیکهای سالم بود.
مطالعه ی مشابهی که در سال گذشته در ایالات متحده انجام شد، نیز نشان داد که رژیم های کم کالری ممکن است به کسانی که می توانند بخوبی از آن تبعیت کنند، برای معکوس نمودن دیابت کمک کند.

لنزهای تماسی برای نظارت بر گلوکز

 

تا زمانی که قادر به درمان دیابت نباشیم، همیشه به نظارت بر غلظت قند خون افراد مبتلا به دیابت نیاز داریم. سنجش مقدار گلوکز موجود در اشک از طریق استفاده از یک لنز تماسی هوشمند و یا نظارت بر قند موجود در عرق، از طریق تغییر رنگ یک جوهر، می تواند روشهایی بسیار کم تهاجمی تر نسبت به گرفتن خون برای سنجش گلوکز باشد.
این روشها ایده های جدیدی نیستند، اما پیشرفت های مداوم در تکنولوژی های کوچک سازی می تواند به این معنی باشد که این نوع دستگاه ها خیلی دور از دسترس نیستند.

تنهایی می تواند ما را مستعد ابتلا به دیابت کند

 

جدیدترین مقاله ها :  آغاز اولین آزمایش داروی محرک رشد برای درمان دیابت نوع 1

در حالی که ما می توانیم در حال حاضر انواعی از عوامل ژنتیکی و عوامل شیوه زندگی را که بر افزایش مقاومت بدن به انسولین تأثیر می گذارند، فهرست کنیم، اما هنوز هم عوامل مستعد کننده ی دیگری وجود دارند که از آن بی اطلاعیم.

مطالعه ای که در اواخر سال گذشته منتشر شد و حدود ۳۰۰۰ فرد ۴۰ تا ۷۵ ساله در آن شرکت داشتند، نشان داد که بین انزوای اجتماعی و دیابت نوع ۲ رابطه ی معنی داری وجود دارد.
مکانیسم این ارتباط روشن نیست، اما فقدان هم خانه یا تعداد بسیار کم هم خانه یا ارتباط با یک گروه اجتماعی محلی محدود می تواند این تفاوت را ایجاد کند.


بررسی مسیر تکاملی ابتلا به دیابت با مطالعه ی غار ماهی مکزیکی

 

در حالی که مقاومت به انسولین، خبر بدی برای انسان است، یک غار ماهی بدون چشم مکزیکی(ماهی تترای مکزیکی)، نسخه جدیدی از گیرنده های انسولینی را در بدن خود تولید می کند که اتصال را برای این هورمون سخت تر می کند، علیرغم اینکه این ماهی مقاومت به انسولین را تجربه می کند و اغلب دارای سطح قند خون بالایی است اما هیچ یک از نشانه های بارز دیابت نوع ۲ در آن دیده نمی شود.


جالب توجه اینست، که همان جهش ژنتیکی که در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ پیشرفته، اتفاق می افتد در این ماهی دیده می شود.با این وجود آنها سالم هستند، یافته هایی که محققان این مطالعه را متعجب کرده است. تترا هیچ علایمی از عوارض خاصی که به دلیل افزایش قند خون در انسانها ایجاد می گردد مانند تخریب عصب و آسیب به رگ های خونی را نشان نمی دهد.
دانشمندان معتقدند که بررسی این مسیر تکاملی و مطالعه ی زیست شناسی آن ممکن است به روشن شدن چگونگی تکامل دیابت در انسان و حتی ابداع درمان های جدید منجر شود.

ارسال نظر برای " ۸ موفقیت شگفت انگیز در تحقیقات دیابت "

دیدگاه شما

*

code