ads_developerspro
امروز :‌ دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸
خانه دیابت دیابت نوع 1 توجه به سلامت دانشجویان مبتلا به دیابت نوع ۱

توجه به سلامت دانشجویان مبتلا به دیابت نوع ۱

توجه به سلامت دانشجویان مبتلا به دیابت نوع 1

جوانان مبتلا به دیابت نوع 1 که قصد دارند به دانشگاه بروند، باید در مورد سلامتی خود آگاهانه رفتار کنند. یک مطالعه ی جدید، تأثیر ورود به دانشگاه را بر سلامت دانشجویان مبتلا به دیابت نوع 1 برجسته کرده و نشان داد که چگونه افرادی که در مقطع دانشگاه تحصیل می کنند، می توانند در معرض خطر بیشتری در رابطه با مشکلات مربوط به مدیریت دیابت خود قرار گیرند.

به گزارش دیبی گرام،جوانان مبتلا به دیابت نوع ۱ که قصد دارند به دانشگاه بروند، باید در مورد سلامتی خود آگاهانه رفتار کنند.

 

یک مطالعه ی جدید، تأثیر ورود به دانشگاه را بر سلامت دانشجویان مبتلا به دیابت نوع ۱ برجسته کرده و نشان داد که چگونه افرادی که در مقطع دانشگاه تحصیل می کنند، می توانند در معرض خطر بیشتری در رابطه با مشکلات مربوط به مدیریت دیابت خود قرار گیرند.

 

این تحقیق با شرکت ۱۸۶۵ دانشجوی ۱۸ تا ۲۴ ساله ی مبتلا به دیابت نوع ۱ ، از طریق تکمیل پرسشنامه انجام شد. محققان بخش دیابت و غدد درون ریز در بیمارستان های دانشگاه Norfolk وNorwich، NHS Fundamental Trust، تفاوتهای جمعیت شناسی و کنترل دیابت را در این افراد بررسی کردند.

 


یافته های این تحقیق نشان می دهد که ۶۳ درصد از پاسخ دهندگان، مدیریت بیماری خود را در دانشگاه سخت تر می دانستند، اگرچه ۶۲ درصد از آنها توانسته اند مراقبت های روتین خود را با کمک تیم خانگی خود ادامه دهند.

 

با شروع دانشگاه، مشغله ی دانشجویان بسیار افزایش می یابد و بسیاری از دانشجویان با حجم بالایی از کار و رویدادهای اجتماعی که در دانشگاه برگزار می شود – مخصوصا در هفته های اول – مواجه می شوند.بهمین دلیل کنترل قند خون و استفاده ی منظم از دارو در مرتبه ی دوم قرار می گیرد، در صورتی که مدیریت دیابت در این دوره نیز باید در اولویت اول باشد، تا سلامت دانشجویان مبتلا به دیابت نوع ۱ در معرض خطر قرار نگیرد.

 

جدیدترین مقاله ها :  آزمایش جدید برای تشخیص صحیح دیابت

همچنین ۴۴ درصد از پاسخ دهندگان اعلام کرد که سطح HbA1c آنها در مقایسه با قبل از شروع دانشگاه افزایش یافته است. بیش از نیمی از آنها ابراز داشتند که آنها دوره های منظمی از افت قند خون را تجربه کرده اند.همچنین احتمال گزارش کنترل ضعیف دیابت توسط دانشجویان زن و کسانی که پزشک خود را تغییر داده بودند تقریبا دو برابر بیشتر بود.

 

نویسندگان نوشتند: این مطالعه میزان خطر بالایی را که دانشجویان مبتلا به دیابت نوع ۱ در طی گذار به دانشگاه، تجربه می کنند به ویژه دانشجویان دختر و کسانی که پزشک خود را تغییر داده و به پزشکان دانشگاه مراجعه می کنند، را پررنگ کرد. نتایج این تحقیق در Diabetic Medicine منتشر شده است.

 


اگر یک دانشجو از وظایف زیادی که بعهده دارد احساس خستگی و پریشانی کند، می تواند در مورد هر مشکل مرتبط با دیابت با دکتر یا تیم سلامتی خود صحبت کند،تیم سلامت او می توانند با ارائه ی پشتیبانیهای مفید به او در زمینه های مختلف کمک کنند.

ارسال نظر برای " توجه به سلامت دانشجویان مبتلا به دیابت نوع ۱ "

دیدگاه شما

*

code