ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت دیابت نوع 1 بررسی اثرات اسید چرب امگا ۳ و ویتامینD  بر دیابت نوع ۱

بررسی اثرات اسید چرب امگا ۳ و ویتامینD  بر دیابت نوع ۱

بررسی اثرات اسید چرب امگا 3 و ویتامینD  بر دیابت نوع 1

دانشمندان موسسه تحقیقات دیابت(DRI) در دانشکده پزشکی دانشگاه میامی میلر اعلام کردند که یک آزمایش جدید بالینی بمنظور بررسی تأثیر اسید های چرب امگا-3 و مکمل های ویتامینD در جلوگیری از پیشرفت دیابت نوع 1(T1D) راه اندازی می کنند.

بررسی اثرات اسید چرب امگا ۳ و ویتامینD  بر دیابت نوع ۱

به گزارش دیبی گرام،دانشمندان موسسه تحقیقات دیابت(DRI) در دانشکده پزشکی دانشگاه میامی میلر اعلام کردند که یک آزمایش جدید بالینی بمنظور بررسی تأثیر اسید های چرب امگا-۳ و مکمل های ویتامینD در جلوگیری از پیشرفت دیابت نوع ۱(T1D) راه اندازی می کنند.

 

موسسه تحقیقات دیابت تاییدیهFDA   را برای انجام فازI / IIa مطالعه یPOSEIDON دریافت کرده است. این مطالعه بمنظور مقایسه ی اثرات مداخله ی فوق در کودکان و بزرگسالانی که به تازگی این بیماری در آنها تشخیص داده شده و در کسانی که بهمدت طولانی به T1Dمبتلا هستند، برای ارزیابی هر گونه مزایای انجام زودهنگام و دیرهنگام این مداخلات انجام می شود.

 

گزارشات متعدد علمی نشان می دهد که استفاده از دوز بالایی از اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامینD ، که هر دو دارای خواص ضد التهابی و ایمونومدولاتوری هستند، ممکن است تاثیر مثبت بالقوه ای بر بیماری های خود ایمنی مانند دیابت نوع ۱ داشته باشند.

محققینDRI این فرضیه را مطرح می کنند که این درمان ممکن است بیماری را به تاخیر انداخته و یا از آن پیشگیری کند.

 


دکتر Camillo Ricordi گفت: انگیزه من برای شروع این مطالعه بررسی تاثیرات مدولاسیون التهاب و ایمنی بدن بر توقف یا حداقل تاخیر در پیشرفت دیابت نوع ۱ است.

التهاب ممکن است یکی از عوامل محرک برای بیماری خود ایمنی باشد که منجر به آغاز بیماری می شود، اما همچنین بر روی مقاومت به انسولین اثر می گذارد و بنابراین در عملکرد سلولهای جزایر اختلال ایجاد می کند.

جدیدترین مقاله ها :  پمپی برای تزریق انسولین روزانه

 

 

 دکتر Ricordi با اشاره به یافته های اخیرش در همکاری با مراکز تحقیقاتی رم و نوارا، و از جمله یافته هایی که در مجله ی European Review for Medical and Pharmacological Sciences منتشر شده است،  ادامه داد: نتایج مثبت مطالعات موردی اخیر ما درباره ی نقش امگا ۳ و ویتامینD در حفظ عملکرد سلول های بتا در سه کودک مبتلا به دیابت نوع ۱ ، تحقیق بیشتر در مورد این استراتژی درمانی بالقوه را تضمین می کند.

DRI  قصد دارد از ۵۶ بزرگسال و كودک برای شرکت در این مطالعه ثبت نام كند.محققان تاثیر مصرف ویتامین Dبه تنهایی و یا ترکیبی از ویتامین D و اسیدهای چرب امگا ۳ در کودکان و بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۱، که به تازگی این بیماری در آنها تشخیص داده شده و کسانی که بیش از شش ماه از تشخیص بیماریشان می گذرد، را مقایسه می کنند.

شرکت کنندگان برای مدت یک سال تحت درمان قرار خواهند گرفت و در طی یک دوره ی پیگیری یک ساله هر تاثیر طولانی مدتی از این درمان بر کنترل قند خون، افزایش تولید انسولین درون زا و سایر نتایج سلامت آنها بررسی خواهد شد.


شرکت کنندگان به صورت تصادفی در دو گروه ۲۵ هیدروکسی ویتامینD (cholecalciferol) یا گروه ترکیب ویتامین D و امگا -۳ فوق تصفیه شده ی EPA/DHA مشتق شده از روغن ماهی تقسیم می شوند.

اگرچه دوز اولیه بر اساس عواملی مانند سن و وزن بدن تعیین می شود، محققان هر ۴ ماه یک بار دوز ویتامینD را کنترل و تنظیم می کنند.آنها همچنین دوز اسید چرب امگا ۳ را بر اساس نظارت ماهانه بر نسبت اسید آراشیدونیک به ایکوزاپنتانوئیک اسید (AA / EPA) تنظیم می کنند.


مقادیر بالاتر AA مضر است، زیراتصور می شود که AA التهاب را تحریک کرده و سلول های تنظیم کننده ای که می توانند در مقابل خودایمنی از فردمحافظت کنند، را کاهش می دهد، در حالی کهEPA  می تواند عملکرد محافظتی داشته باشد. مقادیر بیشتر EPA می تواند سایر بیماریهایی که التهاب در آنها نقش کلیدی ایفا می کند را بهبود بخشد.

جدیدترین مقاله ها :  کلید قطع ارتباط چاقی با دیابت

دکتر Ricordi گفت: توانایی معکوس نمودن بیماری خودایمنی، می تواند فوایدی فراتر از دیابت نوع یک داشته باشد،در واقع، استراتژی های مشابه باید بر روی سایر بیماری های خود ایمنی مانند کرون، آرتریت روماتوئید و لوپوس اريتماتوز آزمايش شود.

در این تحقیق، همه ی شرکت کنندگان درمان استاندارد دیابت را با انسولین و کنترل رژیم غذایی دریافت خواهند کرد. اگر ترکیبی از امگا ۳ و ویتامینD  در درمان دیابت نوع ۱ موثر باشد و منجر به تاخیر در پیشرفت یا توقف خودایمنی گردد، انتظار می رود این امر موجب حفظ ترشح انسولین، نیاز حداقل به انسولین خارجی، بهبود کنترل متابولیک و به حداقل رساندن خطرات مرتبط با نوسانات قند خون شود.

ارسال نظر برای " بررسی اثرات اسید چرب امگا ۳ و ویتامینD  بر دیابت نوع ۱ "

دیدگاه شما

*

code