ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه اخبار ویژه تازه های پزشکی آگاهی بسیاری از مردم درباره صرع ناقص است

آگاهی بسیاری از مردم درباره صرع ناقص است

آگاهی بسیاری از مردم درباره صرع ناقص است

مدیرعامل انجمن صرع ایران گفت: متاسفانه هنوز بخش زیادی از جامعه درباره بیماری صرع آگاهی نادرست دارند و دچار خرافات و عقاید خاصی شده اند.

به گزارش دیبی گرام،«داریوش نسبی طهرانی» در سی و سومین همایش انجمن صرع ایران افزود:

 

دارودرمانی تنها راه برای درمان کامل این بیماری نیست؛ بلکه صرع اختلالی است که به سبب بروز استرس و اضطراب همه زندگی فرد را مانند شرایط تحصیلی، شغل، خواب و خوراک و اطرافیان تحت تاثیر قرار می دهد.

 

نسبی طهرانی اضافه کرد: گاهی این بیماری زنگ خطری دارد و گاهی اینطور نیست اما باید آن را بموقع تشخیص داد و کنترل کرد.
وی گفت: بیماری صرع ممکن است زندگی فرد و موقعیت های اجتماعی او را از نوزادی تا بزرگسالی تحت تاثیر قرار دهد و بیماران باید همیشه داروهای خود را همراه داشته باشند تا در مواقع ضروری دچار مشکل نشوند.

 

«افزایش آگاهی نقش ویژه ای در درمان دارد و باید نکات زیادی را یاد بگیریم تا بتوانیم بهتر با این بیماری مبارزه کنیم؛ صرع یک بیماری مزمن است اما می توان آن را با دارو کنترل کرد. باید بدانیم صرع بجز تشنج علائم دیگری دارد که باید آن را شناخت و بموقع درمان کرد».

 

مدیرعامل انجمن صرع ایران افزود: با آموزش عمومی باید اطلاعات مردم درباره بیماری ‌ها بویژه صرع افزایش یابد.
سی و سومین همایش انجمن صرع ایران  در فرهنگسرای اشراق تهران برگزار شد.
این همایش از سال ۱۳٧٤ پایه گذاری شد.

 

بیماری صرع چهارمین بیماری عصبی رایج در دنیاست که به دنبال اختلال در انتقال پیام های عصبی بین سلول های مغز به وجود آمده و می تواند در هر سنی رخ دهد.

چنانچه یک بار حمله رخ دهد تشنج نامیده می شود و زمانی که تعداد حملات تشنج ۲ بار و بیشتر شود به اصطلاح گفته می شود که بیمار به صرع مبتلاست.

جدیدترین مقاله ها :  رگه های سفید رنگ در گوجه فرنگی نشانه رسوب فلزات نیست

 

تشنج می تواند به دنبال دلایل ناشناخته ای مانند اصابت ضربه به سر، افت شدید قند و کلسیم خون، عفونت های ویروسی و باکتریایی سیستم عصبی، تومورهای مغزی، اکسیژن ناکافی در مغز به دلیل خونریزی های داخلی و بیماری آلزایمر رخ دهد.

 

علایم بیماری صرع شامل حرکات شدید دست و پا، سقوط بر زمین، ایجاد صداهای غیرطبیعی، بی اختیاری ادرار، کاهش سطح هوشیاری، کاهش هوشیاری کوتاه مدت، پرش ناگهانی عضلات دستان بویژه در صبح هاست.

 

پیش‌ بینی می‌ شود بیش از ۷۰۰ هزار نفر در کشور مبتلا به صرع باشند.

ارسال نظر برای " آگاهی بسیاری از مردم درباره صرع ناقص است "

دیدگاه شما

*

code