ads_developerspro
امروز :‌ چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷
خانه دیابت امپاگلیفلوزین با افزایش خطر شکستگی استخوان در دیابت نوع ۲ ارتباطی ندارد

امپاگلیفلوزین با افزایش خطر شکستگی استخوان در دیابت نوع ۲ ارتباطی ندارد

امپاگلیفلوزین با افزایش خطر شکستگی استخوان در دیابت نوع 2 ارتباطی ندارد

با توجه به تحقیقات جدید، داروی empagliflozin که برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 تجویز می شود، با خطر شکستگی استخوان ارتباط ندارد.

به گزارش دیبی گرام،با توجه به تحقیقات جدید، داروی empagliflozin که برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تجویز می شود، با خطر شکستگی استخوان ارتباط ندارد.

 


در این مطالعه داروی امپاگلیفلوزین(Empagliflozin) که با نام Jardiance به بازار عرضه می شود با پلاسبو وglimepiride  (آماریل)  که از گروه دارویی سولفونیل اوره ها می باشد، مقایسه شد و هیچ تفاوت قابل توجهی بین سلامت استخوان افرادی که از این داروها استفاده می کردند نسبت به پلاسبو شاهده نشد.

 


Empagliflozin
، یک مهار کننده SGLT2 است که از سال ۲۰۱۳ برای درمان دیابت نوع ۲ تایید شده است. با این حال، نگرانی هایی در مورد تاثیر این دسته از داروها بر سلامتی استخوان وجود دارد.
محققان آلمانی این مطالعه توضیح دادند: این نگرانی وجود داشت که مهارکننده های SGLT2 با افزایش خطر شکستگی استخوان ارتباط داشته باشند زیرا به دلیل تغییراتی که در بازجذب سدیم و گلوکز با مصرف این داروها ایجاد می شود، ممکن است بازجذب کلسیم و فسفات از ادرار دچار اختلال شود.

 

در مطالعه ی اخیر که بیش از ۱۲هزار نفر در آن شرکت داشتند، نتایج سلامت افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که مقادیر مختلفی از empagliflozin و یک پلاسبو را دریافت می کردند، با هم مقایسه شد. به گروه اول و دوم به ترتیب روزانه ۱۰ و ۲۵ میلی گرم امپاگلیفلوزین و به داوطلبین گروه سومین یک دارونما داده شد.

 


شکستگی استخوان در ۲٫۸ درصد از افراد گروه ۱۰ میلی گرم امپاگلیفلوزین ، در ۲٫۵ درصد از گروه ۲۵ میلی گرم امپاگلیفلوزین و در ۲٫۹ درصد از افراد گروه پلاسبو مشاهده شد.


همچنین داده های آزمایش EMPA-REG H2H-SU که در آن، شرکت کنندگان ۲۵میلی گرم امپاگلیفلوزین یا گلیمپیرید را علاوه بر متفورمین دریافت می کردند، تجزیه و تحلیل شد. یافته های این تحقیق نشان می دهد که ۴٫۱ درصد از بیماران  گروه امپاگلیفلوزین، و ۴٫۲ درصد افراد گروه Glimepiride شکستگی های استخوانی را تجربه کردند.

 

جدیدترین مقاله ها :  کنترل بیماری دیابت نوع 1 با ایمپلنت قابل برداشت


نویسندگان نتیجه گیری نمودند که Empagliflozin خطر شکستگی استخوان را در مقایسه با پلاسبو در یک تجزیه و تحلیل تلفیقی بر روی داده های بیش از ۱۲۰۰۰ بیمار و همچنین در مقایسه با Glimepiride  در یک مطالعه چهار ساله ی سر به سر افزایش نمی دهد.

 

آنها گفتند: در تجزیه و تحلیل های ما هیچ تغییری در میزان کلسیم و فسفات با امپاگلیفلوزین، پلاسبو یا گلیمپیرید وجود نداشت و تفاوت های قابل توجهی در تغییرات دیگر مارکرهای استخوانی با استفاده از امپاگلیفلوزین در مقایسه با دارونما و گلیمپیرید مشاهده نشد.

 

نویسندگان این تحقیق برای شرکت داروئی آلمانی  Boehringer Ingelheim، که Jardiance را تولید می کند، کار می کنند.یافته های این تحقیق در مجله Diabetes Care منتشر شده است

ارسال نظر برای " امپاگلیفلوزین با افزایش خطر شکستگی استخوان در دیابت نوع ۲ ارتباطی ندارد "

دیدگاه شما

*

code